25 marca 2021

Kategoria:
Inne

Drobne upominki dla klientów – magnesy na lodówkę, które nie pozwolą zapomnieć o Twojej firmie

Upominki reklamowe w formie drobnych gadżetów promocyjnych są świetnym sposobem na zwiększenie rozpoznawalności marki. Przypominają też o jej istnieniu. Z tego względu, wybierając właściwe, warto postawić na wersje praktyczne, ale też estetyczne, które zawsze będą widoczne. Jednym z ciekawszych produktów są magnesy na lodówkę – i nie muszą to być tylko te, które wszyscy znają w formie pamiątek z wakacji. Co warto o nich wiedzieć?

Dlaczego magnesu na lodówkę są dobrym upominkiem?

Magnesy na lodówkę są nie tylko estetyczne, ale przede wszystkim widoczne.

Jak sama nazwa wskazuje, najczęściej są umieszczane na lodówkach – w miejscu, które codziennie jest użytkowane przed wszystkich domowników – wyjaśnia ekspert z firmy WISplast.

Wielu przedsiębiorców zastanawia się, czy rzeczywiście podarowanie ich klientowi bądź kontrahentowi jest dobrym pomysłem. Oczywiście, że tak! Nowoczesne formy magnesów mogą pełnić funkcję informacyjną, ale też ozdobną, ale też praktyczną.

Magnes reklamowy – czym powinien się wyróżniać?

Magnes reklamowy powinien przede wszystkim zwracać uwagę. Zwiększona widoczność jest jego największą zaletą, dlatego warto zwrócić uwagę na jego design. Planując projekt, warto odpowiednio dobrać kolorystykę i grafikę. Powinna ona być charakterystyczna, ale na tyle uniwersalna, by można ją było bez obaw umieścić zarówno w domowym zaciszu, jak i w firmowej przestrzeni.

Wiele przedsiębiorstw decyduje się na magnesy w formie tradycyjnych wizytówek. Zawierają one nazwę firmy, główne dane kontaktowe, czy też krótki opis oferty. Dzięki temu, w razie konieczności, będzie miał numer pod ręką, ale też będzie wiedział, gdzie szukać pomocy – wystarczy, że spojrzy na lodówkę. W takiej opcji warto dokładnie zaplanować treść magnesu i dostosować ją do charakteru prowadzonej działalności bądź ewentualnych potrzeb klientów.

Wybierając właściwy model, warto zwrócić również uwagę na jego budowę. Magnes powinien być trwały i ale też odpowiednich rozmiarów – ani za duży, ani za mały. W przeciwnym wypadku nie będzie zauważalny lub będzie można go łatwo zgubić. Ciekawą opcją są magnesy na lodówkę w formie ramki. Umożliwiają one bowiem wykonanie wkładki graficznej zgodnie z projektem zamawiającego, ale są też praktyczne dla późniejszych użytkowników. Umożliwiają bowiem umieszczanie we wnętrzu dowolnych elementów – czy to zdjęć z wakacji, list zakupów czy innych ważnych komunikatów. Możliwość indywidualnej personalizacji to najważniejsza zaleta, którą doceniają nie tylko przedsiębiorcy, ale też osoby obdarowywane.