19 września 2017

Kategoria:
Inne

Masz dosyć noclegów niespełniających Twoich wymagań? Wynajmij apartament

Standardy zakwaterowania, jakie oferują pensjonaty, hostele, a nawet hotele sprawiają, że stare powiedzenie: wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej, wciąż nie traci na aktualności. Współdzielone łazienki, zakurzone zasłony, zużyte prześcieradła i brak dostępu do urządzeń kuchennych są na porządku dziennym, a te i inne niedogodności skutecznie psują satysfakcję z urlopu.

Warunki, oferowane gościom przez większość ośrodków wypoczynkowych w Polsce, wciąż pozostawiają wiele do życzenia. W połączeniu z wygórowanymi cenami, z jakimi musimy się liczyć zwłaszcza w ważniejszych miejscowościach turystycznych, perspektywa spędzenia wczasów w kraju wydaje się wręcz niedopuszczalna. Dlatego dla naszych gości przygotowaliśmy zupełnie inną, luksusową propozycję noclegową – mówi ekspert z Apartamentów Kotarski, działających w Zakopanem i Szklarskiej Porębie.

Hotelowe rozczarowania

Rezerwując nocleg w typowym obiekcie wypoczynkowym, z reguły goście nie mają zbyt wysokich oczekiwań. Tym, co liczy się najbardziej w pokoju hotelowym jest sypialnia i zwykle na niewiele więcej można liczyć. W efekcie do dyspozycji urlopowicza pozostaje jedno, niewielkie pomieszczenie i ewentualnie, choć nie zawsze, łazienka.

Przy odrobinie szczęścia można liczyć na elegancki wystrój. Niestety, pokoje hotelowe często sprawiają wrażenie nieświeżych, co nie powinno dziwić, biorąc pod uwagę ilość przewijających się przez nie lokatorów i niezbyt regularnie przeprowadzane odnawianie wnętrza. Niestety, właściciele takich miejsc oszczędzają też na pościeli i ręcznikach, a te, poddawane częstemu praniu, zamiast całkowitej wymianie, sprawiają wrażenie nieco odpychające.

Kłopotliwe jest również wyżywienie. Meldując się w hotelu, gość jest niejako skazany na działającą przy nim kuchnię, przynajmniej jeśli chodzi o śniadanie. Pozostałe posiłki w ciągu dnia również wymagają skorzystania z miejscowych lokali gastronomicznych, ponieważ w wynajmowanym pokoju nie ma urządzeń, umożliwiających samodzielne przygotowanie potraw.

Apartament – luksus nie tylko w sypialni

Decydując się na nocleg w apartamencie, otwierasz się na zupełnie inne doświadczenie. Jak wskazuje nazwa, w apartamencie do twojej dyspozycji pozostaje kilka przestronnych pomieszczeń i duże tarasy. Meldując się tutaj, odniesiesz wrażenie, że wprowadzasz się do własnego, nowocześnie urządzonego mieszkania.

Apartamenty wypoczynkowe, które możesz wynająć tuż przy najważniejszych polskich stokach, to w pełni wyposażone mieszkania, których wnętrza zostały starannie zaprojektowane i wykończone zgodnie z najnowszymi trendami designerskimi. Oznacza to, że spędzając w nich wakacje, będziesz cieszył się nie tylko wygodą, ale także luksusem.

Nocleg w apartamencie to najlepsze rozwiązanie przede wszystkim dla rodzin i grup podróżujących wspólnie przyjaciół. Osobne sypialnie, duża łazienka i jadalnia z aneksem kuchennym umożliwiają wygodny wypoczynek i pozwalają na samodzielne przygotowanie posiłków.

W apartamentach znajdują się rozmaite udogodnienia, w tym telewizory z dostępem do kablówki i szybkie Wi-Fi. Niektóre z lokali wyposażone są dodatkowo w kominek, a mieszkańcy innych, takich jak apartament ZIST w Zakopanem, mają całkowicie darmowy dostęp z sauny fińskiej i jacuzzi.

Jeśli więc podczas urlopu chcesz oderwać się od codzienności, ale wypocząć jak w domu, rozważ możliwość wynajmu całego apartamentu. Korzystając z takiej formy noclegu będziesz czuł się tak, jakbyś spędzał wakacje we własnym mieszkaniu letnim. Brak konieczności codziennego widywania innych lokatorów i kontaktów z gospodarzem czy pracownikami recepcji, zapewni ci poczucie całkowitej prywatności, a kompletne wyposażenie apartamentu sprawi, że będziesz całkowicie niezależny od lokalnej oferty gastronomicznej.