agencja ochrony
25 października 2019

Kategoria:
Inne

Dobra agencja ochrony. Kryteria wyboru firmy ochroniarskiej

Z usług agencji ochrony korzystają osoby medialne, właściciele firm oraz osoby prywatne. Firmy ochroniarskie świadczą różne usługi od ochrony osób i mienia począwszy, a na ochronie różnych wydarzeń, imprez i eventów skończywszy. W jaki sposób wybrać tę najlepszą, która profesjonalnie podejdzie do wykonywanej pracy i zagwarantuje wywiązanie się z podpisanej umowy? Na co zwracać uwagę, szukając dobrej firmy ochroniarskiej?

Czym zajmują się agencje ochrony?

Firmy ochroniarskie świadczą różnego rodzaju usługi mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa osób i posiadanego przez nie majątku. Zakres świadczonych przez agencje ochrony usług obejmuje także czuwanie nad bezpieczeństwem uczestników imprez masowych, instalację oraz obsługę systemów monitoringu, konwojowanie gotówki oraz monitoring GPS pojazdów i osób objętych ochroną.

Profesjonalna firma ochroniarska musi wyróżniać się nie tylko szerokim zakresem świadczonych usług, ale przede wszystkim dysponować wysoko wykwalifikowaną i posiadającą wieloletnie doświadczenie kadrą pracowników. Nie mniej ważne jest indywidualne podejście do każdego klienta, bo świadczenie usług z zakresu ochrony nie może polegać na z góry ustalonych szablonach – wyjaśnia ekspert z Biura Ochrony Osób i Mienia “Amicus” Andrzej Głowacz z Katowic.

Kryteria wyboru dobrej agencji ochrony

Jaka firma ochroniarska zapewni poczucie bezpieczeństwa oraz zagwarantuje wwiązanie się z powierzonych jej zadań? Dobrym wyborem będzie na pewno agencja ochrony, która działa zgodnie z obowiązującymi standardami oraz dysponuje wykwalifikowaną kadrą pracowników. Ważne, aby przed podpisaniem umowy dokładnie zapoznać się zarówno z zakresem świadczonych przez firmę ochroniarską usług, jak i historią oraz popartym odpowiednimi dokumentami doświadczeniem.

Podczas wyboru agencji ochrony warto brać pod uwagę:

  • zakres usług odpowiadający indywidualnym potrzebom każdego klienta,
  • doświadczenie na rynku,
  • wykwalifikowana kadrę pracowników,
  • referencje klientów,
  • poświadczoną współpracę z duży firmami i placówkami publicznymi,
  • prawidłowe wyposażenie pracowników firmy ochroniarskiej.

Warto pamiętać, że pracownicy agencji ochrony będą musieli podołać powierzonym im zadaniom w sposób, który pozwoli na zyskanie bezpieczeństwa oraz uniknięcie sytuacji mogących stać się dla nas samych i dla posiadanego przez nas majątku zagrożeniem. Podczas wyboru agencji ochrony nie można zrezygnować z zadawania pytań oraz zapoznania się z warunkami współpracy, które powinny być dla nas zrozumiałe i przejrzyste. Tutaj nie ma miejsca na domysły, niedomówienia i niejasności, bo mogą one generować poważne problemy podczas współpracy.