7 grudnia 2021

Kategoria:
Inne

Do czego wykorzystuje się uszczelki z mikrogumy?

W celu zabezpieczenia różnego typu elementów już od lat wykorzystuje się uszczelki. Ich zadaniem jest szczelne domknięcie połączeń na przykład po to, aby ciecz nie wylewała się poza miejsce, w którym ma się znajdować. Dlatego też z uszczelek o różnych rozmiarach tak chętnie korzysta się w branży budowlanej podczas montażu sanitariatów. W tych miejscach, do których nie jest łatwo się dostać, wykorzystuje się uszczelki z mikrogumy. Co to takiego?

Czym jest mikroguma?

Mikroguma to materiał, który jest bardzo elastyczny. Dzięki swojej strukturze ma ona właściwości antypoślizgowe. Dodatkowo jest ona również odporna na ugniatanie, dlatego też po naciśnięciu bardzo szybko powraca do swojej poprzedniej formy. Sprawia to, że z tego materiału bardzo chętnie korzystają praktycznie wszystkie branże.

Mikroguma jest z chęcią wykorzystywana również ze względu na swoje właściwości. Przede wszystkim nie chłonie ona wody, więc świetnie sprawdzi się w branży hydraulicznej, gdzie trzeba połączyć ze sobą różne przewody lub części wykonane z tworzywa sztucznego. Materiał ten jest również odporny na działanie czynników zewnętrznych, takich jak warunki atmosferyczne czy promieniowanie UV.

Gdzie wykorzystuje się uszczelki z mikrogumy?

Ze względu na swoje właściwości uszczelki z mikrogumy wykorzystuje się praktycznie w każdej dziedzinie przemysłu. Jednak prym wiodą branże mechaniczne, motoryzacyjne, budowlane lub elektryczne. Elementy zakładane są one przede wszystkim w urządzeniach sanitarnych, klimatyzacyjnych, jak również w sprzęcie medycznym lub sportowym.

Swoją wszechstronność uszczelki z mikrogumy zyskują dzięki wielu pozytywnym właściwościom, a szczególnie szczelności oraz odporności na działanie skrajnych temperatur. Dzięki temu, że wytrzymują nawet wyjątkowo wysokie mrozy, możliwe jest użycie ich między innymi w sprzęcie chłodniczym.

Jak produkuje się uszczelki z mikrogumy?

Uszczelki gumowe wycinane są na zamówienie klienta w różnych wzorach. Nie ma praktycznie ograniczeń co do ich rozmiaru oraz kształtu. Ze względu na mnogość zastosowań w każdej branży sprawdzą się inne rozwiązania, dlatego też firmy, takie jak na przykład Guma Produkt, potrafią wykonać daną partię uszczelek pod konkretne wymagania.

Wiele urządzeń działa jednak na ujednoliconych rozmiarach. Dlatego też można zamówić standardowe rozmiary uszczelek. Dokonanie zamówienia w jednym miejscu z całą pewnością pozytywnie wpłynie na finalny koszt zamówienia.