17 maja 2018

Kategoria:
Inne

Do czego służą obróbki blacharskie?

Obróbki blacharskie to bez wątpienia bardzo istotne prace, choć ich efekt nie jest widoczny na pierwszy rzut oka. Dzięki nim pokrycie dachowe jest nie tylko szczelne, ale także prezentuje się znacznie atrakcyjniej. Zastanawiasz się, jakie są inne zalety obróbki blacharskiej? Poznaj ich najważniejsze funkcje i dowiedz się, dlaczego ich montaż należy powierzyć profesjonalistom.

Wszyscy chcemy, aby nasz dom był nie tylko praktyczny, ale także estetycznie wykończony. Szczególnie istotną rolę odgrywa dach – w końcu to on chroni nas przed deszczem, słońcem, śniegiem i wiatrem. Bez wątpienia wpływa on także na wygląd całego budynku i sprawia, że dom prezentuje się elegancko i stylowo lub robi wrażenie zaniedbanego. Do czego służą obróbki blacharskie i dlaczego są takie istotne? Jeżeli szukasz odpowiedzi na te pytania, znalazłeś się we właściwym miejscu.

Do czego służą obróbki blacharskie?

Obróbki blacharskie są niezwykle ważne, choć mało osób zdaje sobie z tego sprawę. To niewielkie elementy wykończenia przede wszystkim dachów, ale także tarasów, balkonów, kominów i systemów rynnowych. Zwykle obróbki blacharskie wykonuje się na łączeniach elementów, krawędziach lub załamaniach powierzchni, czyli wszędzie tam, gdzie ryzyko podciekania wody jest znacznie większe. Obróbki blacharskie mają przede wszystkim zapewnić odpowiednie odprowadzenie wody oraz zabezpieczyć dach przed przeciekaniem. Chronią także elementy drewniane przed namoknięciem. Obróbki blacharskie oraz różnego rodzaju blachodachówki znajdziemy w ofercie firmy cenionej przez klientów jak Serwis Dach ze Szczecina.

Właściwy montaż

Pamiętajmy, że obróbki blacharskie dachu powinny być wykonane precyzyjnie i bardzo starannie, ponieważ wszelkie błędy przy montażu mogą doprowadzić do poważnych skutków. Niewłaściwie wykonane prace spowodują, że woda będzie dłużej zalegała na dachu, gdyż blacha utrudnia jej odparowywanie. Dlatego specjaliści, przed rozpoczęciem prac muszą wykonać dokładny pomiar dachu, mając na uwadze wszelkiego rodzaju przejścia i otwory. Do podstawowych typów obróbek blacharskich należy między innymi pas nadrynnowy, listwy wykończeniowe, pas podrynnowy, obróbki przyścienne, wiatrownica i obróbki gzymsów.

Obróbki blacharskie są niezwykle ważne, gdy chcemy cieszyć się zarówno funkcjonalnym, jak i estetycznie wykończonym dachem. Pamiętajmy, żeby wszelkiego rodzaju elementy zamawiać w sprawdzonej firmie, która cieszy się renomą i uznaniem w branży.