Dlaczego wynajem dźwigów jest bardziej opłacalny od kupna?
21 grudnia 2017

Kategoria:
Inne

Dlaczego wynajem dźwigów jest bardziej opłacalny od kupna?

Niższe koszty wynajmu

Przede wszystkim, decydując się na wynajem dźwigów, poniesiemy znacznie niższe koszty. Jeśli rozważamy takie rozwiązanie, na pewno nie potrzebujemy tych maszyn przez cały czas. Są nam niezbędne jedynie czasowo, np. kiedy chcemy przeładować ciężkie towary. Dźwig zdecydowanie ułatwi takie prace oraz sprawi, że szybko i bez wysiłku uporamy się z tym zadaniem. Kiedy skończymy, dźwig przestaje nam być potrzebny. Dlatego koszty wynajmu na kilka dni, nawet co jakiś czas, będą dużo niższe niż zakup takiej maszyny. Tym bardziej, że zawsze lepiej jest zainwestować w najlepszej jakości sprzęt – a im lepsza jakość, tym wyższa cena jego zakupu.

Natychmiastowy czas realizacji

Korzystając z oferty firm wynajmujących sprzęt budowlany, możemy wypożyczyć dźwig praktycznie od ręki. Usługodawca powinien nam go dostarczyć, gwarantując przy tym jego bezawaryjność. Takie firmy dbają o właściwe zabezpieczenie stanu technicznego takich maszyn. Doskonale zdają sobie sprawę, że to jeden z głównych czynników, który będzie decydować o tym, czy będą mieć klientów, czy też nie.

Sprzęty budowlane kosztują nawet kilkaset tysięcy złotych, a tylko dbałość o nie i cykliczne przeglądy oraz wymienianie podzespołów, kiedy jest to konieczne, zagwarantuje ich nie budzące zastrzeżeń działanie – komentuje nasz rozmówca z firmy Górka w Siedlcach.

Użytkowanie dźwigu bez troski o jego serwis

Użytkownicy dźwigu nie muszą zatem martwić się o jego serwis. Jedynie wynajmują sprzęt i korzystają z funkcjonalności, jakie im zapewnia. Jeśli pojawi się jakaś awaria, odpowiada za nią firma, którą wynajęła dźwig. Takie maszyny zawsze są w pełni ubezpieczone. Za dużo kosztują, aby móc pozwolić sobie na zapomnienie o tak istotnej kwestii. Dzięki temu nawet, jeśli usterka jest większa, wypożyczalnia nie będzie musiała martwić się rosnącymi kosztami.

Kiedy potrzeby jest dźwig?

Dźwig jest niezbędną maszyną nie tylko do przeładowania ciężkich towarów. Jego zalety docenimy również przy dostarczaniu ładunków na wyższe piętra czy montażu reklam oraz banerów. Dlatego warto zastanowić się nad możliwością jego wynajmu, korzystając z atrakcyjnej oferty firm świadczących takie usługi.