Zalety organizacji sesji ślubnej w plenerze – dlaczego warto?
15 sierpnia 2018

Kategoria:
Inne

Dlaczego warto zrobić sesję ślubną w plenerze?

Sesja fotograficzna to obecnie jedna z najważniejszych tradycji ślubnych, stanowiąca ważny element tego typu uroczystości. Pozwala zachować cudowne wspomnienia, by móc do nich wracać w dowolnym momencie. Do wyboru jest przy tym wiele możliwości: sesja w dniu ślubu lub w późniejszym terminie, w studio fotograficznym lub w plenerze. Coraz większą popularność zyskuje ostatnie rozwiązanie. Jakie są zalety sesji ślubnej w plenerze?

Magiczna atmosfera

Plener jest bezkonkurencyjny, jeśli chodzi o atmosferę uchwyconą na zdjęciu. Otoczenie przyrody tworzy malownicze, naturalne tło, które pozwala wyeksponować emocje pomiędzy małżonkami. To właśnie stanowi najważniejszy element sesji ślubnej i powinno być celem, do którego dąży fotograf – aby przekazać za pomocą zdjęć uczucie łączące młodą parę. Pod tym względem plener spisuje się zdecydowanie lepiej, niż tradycyjne studio. Pozowane, pozbawione spontaniczności fotografie wykonywane przy sztucznym oświetleniu i – z racji ograniczonego czasu – nieraz w pośpiechu, sprawiają wrażenie mało naturalnych. Plener z kolei to radosna atmosfera i spontaniczne ujęcia. Para młoda zachowuje się naturalnie, a zadaniem fotografa jest uchwycenie uczuć, którymi młodzi darzą siebie nawzajem. Dlatego tak ważne jest, aby wybrać profesjonalną firmę z doświadczeniem w tego typu sesjach, czego przykładem jest MasterFilm. Do zalet sesji wykonywanych w plenerze należy naturalne światło, dające świetny efekt o każdej porze dnia, szczególnie przy wschodzie i zachodzie słońca.

Indywidualny styl

Niewątpliwą zaletą sesji ślubnych w plenerze jest fakt, że lepiej odzwierciedlają one indywidualny styl nowożeńców. O ile sesje studyjne wyglądają niemal tak samo i trudno nadać im wyjątkowy charakter, to już plener daje bogactwo możliwości. Przede wszystkim chodzi tu o wybór tła do zdjęć. Wybrany plener może przywoływać dobre wspomnienia i nawiązywać do historii pary – może to być np. miejsce pierwszej randki. Ponadto miejsce na sesję można połączyć z zainteresowaniami nowożeńców, może to być np. górski szlak czy plaża. Jeśli młoda para bardziej ceni sobie nowoczesne tło, na plener można wybrać centrum miasta, a jeżeli gustuje w idyllicznych krajobrazach – może to być wieś. Możliwości ogranicza jedynie wyobraźnia małżonków. Sesja zorganizowana w miejscu ważnym dla nowożeńców przyniesie znakomite efekty – zdjęcia będą naturalne, a atmosfera na nich uwieczniona bardziej wiarygodna. Tak wykonane fotografie staną się wspaniałą pamiątką na długie lata.