niszczenie-dokumentow
15 maja 2018

Kategoria:
Inne

Dlaczego warto zlecić niszczenie dokumentów specjalistom?

Dokumenty, które przeznaczone są do zniszczenia, należy traktować odpowiedzialnie. Mogą one zawierać chronione przepisami dane wrażliwe – dlatego też, powinno się je zniszczyć tak, by te dane w żaden sposób nie zostały zagrożone. Najlepiej jest powierzyć zniszczenie dokumentacji profesjonalnej firmie zewnętrznej, która specjalizuje się właśnie w utylizacji tego typu odpadów. Dlaczego to takie istotne? Sprawdź.

Niszczenie dokumentów – w trosce o ochronę danych

Wiele osób, pracujących z dokumentami, na co dzień nie przykłada dostatecznej wagi do och niszczenia. To poważny problem, ponieważ na dokumentach znajdują się często informacje, które określamy jako dane wrażliwe. Te dane powinny być szczególnie chronione. Tymczasem, często wystarczy zajrzeć do śmietnika w jakimś urzędzie, by znaleźć całą listę danych obywateli, włącznie z ich numerami PESEL i adresami zamieszkania. To niedopuszczalne. Dlatego ważne jest stosowanie niszczarek, a najlepiej oddawanie dokumentów do zniszczenia profesjonalnym firmom, które się w tym specjalizują. Przedsiębiorstwem specjalizującym się w profesjonalnym niszczeniu dokumentów jest Ago Recykling. Wszelkie niedopatrzenia, związane z niszczeniem dokumentacji, narażają na ryzyko naszą firmę oraz jej klientów.

Dlaczego warto skorzystać z pomocy fachowców w niszczeniu dokumentów?

Powodów jest kilka. Przede wszystkim, powierzając dokumenty do zniszczenia fachowcom, możemy oszczędzić sporo własnego czasu i pieniędzy. Możemy mieć pewność, że cała procedura niszczenia dokumentów przebiega prawidłowo, a znajdujące się na nich dane są bezpieczne. Poza tym, korzystając z usług firmy zewnętrznej zajmującej się niszczeniem dokumentów, mamy potwierdzenie, że dbamy o dane naszych klientów – w razie, gdy ktoś oskarży nam o niewłaściwą dbałość o dane wrażliwe, zawsze możemy pokazać umowę z taką firmą jako argument świadczący na naszą korzyść.

Jak przebiega proces niszczenia dokumentów przez firmę zewnętrzną?

Jeśli zlecimy niszczenie dokumentów firmie zewnętrznej, sami nie musimy się już właściwie o nic martwić. Przedstawiciele firmy odbiorą z naszej siedziby dokumenty przeznaczone do zniszczenia i zorganizują ich transport. Cała usługa niszczenia dokumentów zostanie wykonana bardzo szybko i sprawnie, przez specjalnie przygotowanych do tego pracowników. Co bardzo istotne, dokumenty, przeznaczone do zniszczenia, mogą znajdować się w segregatorach lub koszulkach, problemem nie będą też znajdujące się w nich zszywki.  W trakcie pracy na bieżąco sporządzany jest protokół odbioru dokumentów, protokół ich zniszczenia, oraz karta przekazania odpadu.