25 września 2017

Kategoria:
Inne

Oceń post

Dlaczego warto zdecydować się na ochronę biura?

Formą zabezpieczenia własności czy to w domu, mieszkaniu, sklepie czy biurze jest instalacja systemu ochronnego. Według współczesnych zaleceń taki system powinien zawierać wysokiej jakości profesjonalny elektroniczny system sygnalizacji włamania i napadu podłączony do sieci monitorowania. Jest to popularny system alarmowy, którego charakterystykę poznacie czytając dalej ten artykuł.

Kto korzysta z systemów alarmowych?

W dzisiejszych czasach odbiorców systemów alarmowych jest ogromna ilość. Są to m.in. centra handlowe, sklepy, małe i duże hurtownie, urzędy, zakłady produkcyjne oraz usługowe, banki, kantory, lombardy, sklepy jubilerskie, kościoły, przedszkola, szkoły i uczelnie wyższe, instytuty naukowe, muzea, stacje benzynowe, domy, mieszkania, kioski z gazetami, ujęcia wody, kina, teatry, hotele oraz biura, które będą nas interesowały w tym artykule.

Z czego składa się system alarmowy?

Elementami systemu alarmowego są:

  • centrala alarmowa – główny składnik, do którego trafiają sygnały ze wszystkich czujek zainstalowanych w poszczególnych miejscach,
  • manipulator, który steruje centralą alarmową,
  • czujki i bariery wykrywające i przekazujące do centrali sygnały o zagrożeniu,
  • sygnalizatory wewnętrzne, które są umieszczone w domu, a ich celem jest ogłuszenie intruza bardzo głośnym dźwiękiem,
  • zewnętrzne sygnalizatory, instalowane, aby przyciągnąć uwagę jak największej liczby osób postronnych,
  • przyciski alarmowe, które przeznaczone są do manualnego uruchamiania systemu alarmowego,
  • kamery przeznaczone do obserwacji obiektu,
  • dialer GSM wysyłający zawiadomienia do właściciela drogą telefoniczną lub poprzez SMS.

Jakie są zalety monitoringu biura?

W ochronie biura bardzo duże znaczenie ma monitoring, który działa odstraszająco na potencjalnych włamywaczy. Kamery pomagają w schwytaniu intruza nawet na gorącym uczynku, ewentualnie w zidentyfikowaniu go po ucieczce. Należy jednak pamiętać, aby kamery umieścić zarówno wewnątrz budynku, jak i na zewnątrz. Te pierwsze powinny zapewniać wysoką jakość obrazu, natomiast te drugie muszą być odporne na czynniki atmosferyczne. Ważne jest również ich rozmieszczenie oraz ilość. Warto wcześniej wyznaczyć punkty główne, takie jak: brama, wejście oraz parking, a także punkty newralgiczne, które są najbardziej narażone na szkody.

Zaletą ochrony biura jest m.in. całodobowa obserwacja określonej przestrzeni i rejestracja wszystkich zdarzeń, które w niej zachodzą. Zwiększa się dzięki temu bezpieczeństwo pracowników i pracodawcy, a także mienia znajdującego się w biurze. Jest to również sposób na kontrolę jakości pracy i liczby osób pracujących, a także pozostałych osób przebywających na terenie całego obiektu.

Właściciel lub osoba wynajmująca biuro może dzięki monitoringowi pełnić dozór nad mieniem firmy, a w przypadku kradzieży posiada archiwalne zapisy wydarzeń i może negocjować lepsze warunki umowy ubezpieczeniowej – wymienia specjalista z firmy Electronics Box, której działalność obejmuje zakres usług związanych z elektroniczną ochroną osób i mienia, alarmami osobistymi oraz monitoringiem domu, firmy i biura i innych obiektów, w których liczy się skuteczna ochrona.