28 maja 2018

Kategoria:
Inne

Dlaczego warto zdecydować się na spedycję drogą lotniczą?

Spedycja lotnicza to obecnie jedna z najbardziej dynamicznie rozwijających się branż na świecie. Nieustannie przybywa lotnisk, powstają coraz to nowsze modele samolotów, a największe linie lotnicze sukcesywnie poszerzają swoje floty. Wszystko po to, aby jeszcze szybciej i wygodniej przewozić nie tylko ludzi, ale i ładunki. Z czego wynika rosnąca w tak szybkim tempie popularność spedycji lotniczej?

Szybko i bez przeszkód

Krótki czas podróży to bez wątpienia największa zaleta transportu tak ludzi, jak i ładunków drogą powietrzną. Samoloty są bezkonkurencyjnym środkiem transportu w zakresie rozwijanej prędkości. Ponadto dochodzi tu jeszcze brak rozmaitych przeszkód na drodze, takich jak korki, roboty drogowe, ograniczenia prędkości i inne tego typu sytuacje będące codziennością w przypadku transportu samochodowego.

Dzięki temu droga, której przebycie normalnie zajęłoby kilkanaście czy nawet kilkadziesiąt godzin, jeśli podróżowalibyśmy samochodem bądź pociągiem, skraca się do kilku godzin lotu samolotem – mówi przedstawiciel spółki NET-CARGO Sp. z o.o., oferującej usługi spedycyjne.Spedycja lotnicza to także doskonała alternatywa dla transportu drogą morską. Wybierając drogę powietrzną zyskujemy na czasie wiele dni, a nawet tygodni, zwłaszcza w przypadku rejsów transatlantyckich. Czasem zresztą samolot okazuje się być jedynym środkiem transportu, który może dotrzeć w trudno dostępne miejsca, gdzie nie odbywa się ruch innych pojazdów.

Nic więc dziwnego, że spedycja lotnicza cieszy się tak dużym zainteresowaniem zwłaszcza w przypadku pilnych przesyłek, kiedy zależy nam na jak najszybszej realizacji zlecenia. Z tego też powodu transport drogą powietrzną jest chętnie wybierany w przypadku przewozu ładunków, które łatwo się psują, np. żywności.

Bezpiecznie i wygodnie

Poza szybkością realizacji zleceń i dużym zasięgiem, spedycja lotnicza posiada również inne zalety, do których zaliczyć można w szczególności bezpieczeństwo. Do katastrof lotniczych dochodzi bowiem nieporównywalnie rzadziej niż do wypadków samochodowych, a dzięki przelotowi w krótkim czasie i bez przeszkód w postaci np. wyboistej nawierzchni, drogą powietrzną dostarcza się towary zdecydowanie szybciej, bezpieczniej i w nienaruszonym stanie. Jest to szczególnie ważne w przypadku wyjątkowo cennych ładunków, gdzie szybkość i bezpieczeństwo transportu pozwalają zachować wysoką wartość danego towaru. Warto też zaznaczyć, że wbrew obiegowej opinii, na pokładach samolotów można transportować ładunki o znacznej masie. Do dyspozycji są zarówno samoloty pasażerskie, gdzie luki ładunkowe przeznaczone są na towary do kilkunastu ton, jak i samoloty transportowe typu cargo, mogące przewozić ładunki o wadze stu i więcej ton. Do innych zalet transportu powietrznego należy fakt, że spedycja lotnicza w mniejszym stopniu niż np. transport samochodowy ingeruje w środowisko naturalne. Biorąc pod uwagę tak liczne plusy transportu lotniczego nie dziwi fakt, że spedycja towarów drogą powietrzną cieszy się coraz większą popularnością.