przedszkole dla dziecka
11 lutego 2020

Kategoria:
Inne

Dlaczego warto zapisać dziecko do przedszkola?

Każdy rodzic wie, z jakimi emocjami wiąże się nadejście czasu, w którym dziecko osiąga wiek przedszkolny. Największym dylematem jest właśnie to, czy wysłać dziecko do przedszkola. Strach o bezpieczeństwo i samopoczucie podopiecznego to obawy, które sprawiają, że decyzja o wysłaniu dziecka ,,w świat’’ jest niezwykle trudna. Możemy jednak z całą pewnością stwierdzić, że zapisanie malucha do przedszkola jest dobrym pomysłem. Podpowiadamy dlaczego.

Jakie korzyści dla dziecka niesie za sobą przedszkole?

Najważniejszym zadaniem, za jakie odpowiedzialne jest każde przedszkole, to rozwój psychospołeczny dziecka. Dziecko w przedszkolu przyzwyczaja się do spędzania swojego czasu bez rodziców, co przygotuje je do samodzielnego życia w przyszłości.

Jak przekonują specjaliści z kompleksu przedszkoli Madzikplace: ,,Podopieczni w takiej placówce mają bezpośredni kontakt z innymi, zupełnie obcymi osobami. Rozwija to w nich umiejętność współżycia z ludźmi oraz empatię, która jest kluczowym elementem prawidłowego życia wśród innych’’.

Niezwykle istotny jest także rozwój intelektualny. Najlepsze placówki przedszkolne proponują szereg zajęć edukacyjnych dla dzieci, które prowadzone są poprzez zabawę połączoną z nauką kolorów, liczb czy liter. Bardzo często przedszkola wprowadzają do swojej oferty zajęcia na świeżym powietrzu, dzięki czemu dzieci mogą poznawać naturę. Wybierając konkretne przedszkole, warto zwrócić uwagę na ofertę zajęć dodatkowych, takich jak taniec, gra na instrumencie czy gotowanie. Polecane są również przedszkola z nauką języka obcego, dzięki czemu dzieci mają ułatwiony start w edukacji na wyższym, szkolnym poziomie. Podsumowując, dzięki uczęszczaniu do przedszkola najmłodsi rozwijają w sobie samodzielność, odpowiedzialność, ale też szereg innych pozytywnych emocji.

Czy przedszkole może przynieść korzyści dla rodzica?

Odpowiedź na to pytanie jest oczywiście twierdząca. Niejednokrotnie możemy spotkać się z trudną sytuacją w rodzinie, kiedy rodzice chcieliby na nowo podjąć pracę zarobkową, jednak boją się lub nie mają możliwości zatrudnienia opiekunki dla dziecka. Przedszkole jest więc miejscem, które jest w stanie znacznie ułatwić organizację codziennego dnia. Nawet kilka godzin, które dziecko spędzi w przedszkolu, daje możliwość spokojnego załatwienia spraw czy pójścia do pracy. Najlepsze placówki wychodzą naprzeciw możliwościom i oczekiwaniom dorosłych i proponują elastyczne godziny zajęć edukacyjnych, które można indywidualnie dopasować do danego dziecka.