12 listopada 2019

Kategoria:
Inne

Dlaczego warto umieścić dziecko w przedszkolu prywatnym?

Każdy rodzic, którego dziecko zbliża się do wieku przedszkolnego, zastanawia się, czy wybrać placówkę prywatną czy publiczną. Nic w tym dziwnego, jest to pierwszy etap w życiu młodego człowieka, w którym będzie miał kontakt z zupełnie obcym środowiskiem. Przedszkola prywatne cieszą się obecnie coraz większą popularnością i zaufaniem wśród rodziców– podpowiadamy, dlaczego tak się dzieje.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru przedszkola dla dziecka?

Oczywistym faktem jest to, że uczęszczanie do placówki niepublicznej wiąże się regularnymi kosztami– jest to, tak zwane, czesne. Jak twierdzą specjaliści z Centrum Edukacji Montessori Magnolia, warto porównać wysokość opłat w kilku przedszkolach, aby wybrać taką, która będzie dopasowana do naszych możliwości finansowych. Najlepsze placówki przedstawiają w sposób jasny i czytelny wszystkie koszty opieki nad dzieckiem, dzięki czemu można uniknąć późniejszych niespodzianek związanych, na przykład z opłatą za posiłki. Bardzo ważne jest też to, jakie zajęcia oferuje przedszkole. Chodzi tu, przykładowo, o zajęcia artystyczne, językowe, czy muzyczne. Sprawdźmy też, czy personel instytucji jest odpowiednio wykwalifikowany– czy nauczyciele lub terapeuci posiadają certyfikaty, kursy konieczne do nauki danej dziedziny. W każdym przedszkolu istotny jest również poziom opieki medycznej. Powinna w nim pracować pielęgniarka, a nawet lekarz czy stomatolog. Rodzice powinni sprawdzić też, czy odległość placówki od domu lub miejsca pracy będzie dogodna.

Jakie zalety mają przedszkola prywatne?

Bardzo ważnym aspektem jest to, że zajęcia w takich placówkach odbywają się w małych grupach. Dzięki temu pedagodzy mają możliwość indywidualnego podejścia do każdego z podopiecznych, co często jest nieosiągalne w instytucjach publicznych. Większość przedszkoli prywatnych oferuje wachlarz zajęć dodatkowych, takich jak gotowanie, tenis, basen i wiele innych. To, co przyciąga ogromną liczbę rodziców z dziećmi do takich placówek, to ich całoroczna dostępność. Oznacza to, że rodzice nie muszą, na przykład w wakacje, rezygnować z pracy, czy prosić inne osoby o opiekę nad potomkiem. Wiele najlepszych przedszkoli posiada własną kuchnię, w której przyrządzane są posiłki najwyższej jakości- również dla tych dzieci, które wymagają odpowiedniej diety. Jest tak w przypadku alergii lub nadwrażliwości pokarmowych, ale też po prostu wtedy, gdy dziecko nie lubi danego składnika. Większość przedszkoli prywatnych jest doskonale wyposażona. Mowa tu nie tylko o zabawkach posiadających odpowiednie certyfikaty bezpieczeństwa, ale i o meblach oraz wyposażeniu sal gimnastycznych.