23 lutego 2020

Kategoria:
Inne

Dlaczego warto uczyć się języków obcych?

Zalety znajomości języków obcych można podzielić na dwie grupy. Pierwsza obejmuje korzyści zawodowe i finansowe, druga zaś spełnianie własnych celów prywatnych. Nie da się ukryć, że te kategorie przenikają się wzajemnie. Im więcej języków znasz, tym lepiej się odnajdujesz w międzynarodowym towarzystwie. Łatwiej znajdujesz pracę, przyjemniej podróżujesz, zawierasz ciekawe znajomości, więcej zarabiasz. Ponadto nauka języków wpływa na zdrowie.

Nauka języków obcych – jakie ma zalety?

Ucząc się języków obcych, otwierasz się na świat. Przede wszystkim możesz się komunikować z większą grupą osób, szczególnie podczas podróżowania. W końcu zarezerwowanie noclegu czy pytanie o drogę za granicą wymaga znajomości konkretnego języka. W dodatku poznajesz zwyczaje i kulturę w danym kraju, co rozwija wiedzę i daje ogromną satysfakcję. Stajesz się światową osobą, co automatycznie wpływa na wzrost samooceny. Jakie jeszcze zalety ma znajomość języków?

  • Lepsza praca – większość firm wymaga znajomości języków, chociażby w stopniu podstawowym. Wiąże się to też z możliwością dużo większych zarobków. Lepsza praca i płaca przekładają się na zadowolenie z kariery, pozycję, a finalnie na bardziej udane życie. Warto więc zadbać o te równoważące się aspekty.
  • Dostęp do kultury – nauka języków obcych umożliwia oglądanie filmów, czytanie książek i słuchanie muzyki w przeróżnych językach. Nie musisz używać translatorów, wreszcie wiesz, o czym śpiewa Twój ulubiony wokalista, słuchasz oryginalnych dialogów w serialach i filmach, a nie lektora lub polskich dublerów.
  • Satysfakcja z własnego życia – osoba, która zna więcej języków, jest pewniejsza siebie, chce się rozwijać, widzi własne osiągnięcia. Przekłada się to na życie prywatne i zawodowe. Poznając inne języki, stymulujesz mózg, rozbudowujesz własne słownictwo, czujesz niezależność, otwartość i większą tolerancję.

Ponadto nie każdy wie, ale podczas nauki języka wydzielają się endorfiny – hormony szczęścia. Do tego, według badań ma to wpływ na opóźnienie pojawienia się demencji, a osoby, które znają języki, rzadziej – lub później – chorują na Alzheimera[1].

Jak szybko i sprawnie nauczyć się języków obcych?

Obecnie najlepiej poznawać języki w specjalnych szkołach językowych, które mają rozbudowany program i wiele interesujących ofert. Przede wszystkim kurs możesz odbywać indywidualnie, w grupach, a nawet… online! Każdy więc dopasuje możliwość pobierania nauk do swoich potrzeb, możliwości i preferencji.

Właśnie taki program nauczania proponuje SZKOŁA JĘZYKÓW OBCYCH GREAT, która prowadzi nawet zajęcia językowe w formule Baby Club. Są one przeznaczone dla najmłodszych, już od 3. miesiąca życia. Warto więc postawić na efektywne i sprawdzone formy nauki języków!

[1] https://zdrowie.dziennik.pl/senior/artykuly/517679,nauka-jezyk-obcy-wzmacnia-mozg-zapobiega-demencji-alzheimerowi.html