1 sierpnia 2021

Kategoria:
Inne

Dlaczego warto studiować w języku angielskim?

Dla absolwentów szkół średnich wybór dalszej drogi kształcenia nie jest prostym zdaniem. Osoby, które pragną po skończeniu studiów wyjechać za granicę lub ubiegać się o dobre stanowisko coraz częściej decydują się na studia w języku angielskim. Nie bez powodu cieszą się one coraz większą popularnością, bowiem studia anglojęzyczne niosą za sobą szereg korzyści i zalet. Dlaczego warto studiować po angielsku i jak wybrać dobrą uczelnię wyższą? Wyjaśniamy!

Jakie zalety daje studiowanie po angielsku?

Na polskojęzycznych studiach, zajęcia z języka angielskiego często ograniczone są do jednego lub dwóch semestrów, co zdecydowanie nie jest wystarczającą ilością czasu do biegłego nauczenia się języka. Zdarza się, że w takich sytuacjach studenci muszą we własnym zakresie uczęszczać na dodatkowe kursy, które nierzadko wiążą się z wysokimi kosztami. Z tego powodu niektóre uczelnie, takie jak m.in. Wyższa Szkoła Gospodarki Euroregionalnej im. Alcide De Gasperi w Józefowie wychodzi naprzeciw studentom i daje szansę na rozpoczęcie studiów I i II stopnia w języku angielskim.

Studiowanie po angielsku przede wszystkim nauczy studentów nie tylko samego języka, ale również umożliwi przyswojenie terminologii biznesowej związanej z konkretnym kierunkiem studiów. Z racji tego, że przedmioty będą prowadzone po angielsku, uczestnicy mogą opanować słownictwo w znacznie krótszym czasie, a co za tym idzie, będą w stanie posługiwać się biegle zwrotami niezbędnymi w branży.

Warto podkreślić, że absolwenci studiów w języku obcym zaraz po ukończeniu studiów mają o wiele szersze perspektywy zawodowe. Mianowicie dzięki dyplomowi anglojęzycznemu z pewnością wyróżnią się na konkurencyjnym polskim rynku pracy, z kolei biegła znajomość angielskiego da im szansę na podjęcie dobrze płatnej pracy w dowolnym miejscu za granicą.

Język angielski to perspektywa przyszłości 

Obecnie język angielski stanowi podstawę, która oddziałuje niemal na każdą sferę życia człowieka. Studiując po angielsku mamy możliwość przełamania bariery językowej, a tym samym zyskania swobody w komunikacji. Dzięki temu będzie nam o wiele prościej dostosować się nie tylko do międzynarodowego środowiska pracy, ale również do codziennego życia. Biegła znajomość angielskiego ułatwia także podróżowanie niemal po każdym zakątku świata bez obaw o to, że nie będziemy w stanie porozumieć się z osobami z innych kultur.

Jak wybrać dobrą uczelnię wyższą?

Decydując się na studia w języku angielskim, niezwykle ważną rolę odgrywa uczelnia wyższa, ponieważ to od kadry dydaktycznej i programu studiów będzie zależeć to, jakie efekty w nauce uzyskamy. Z tego powodu warto zapoznać się z ofertą i harmonogramem konkretnych kierunków studiów w języku angielskim oraz sprawdzić rankingi szkół wyższych, które świadczą o jakości kształcenia w konkretnych placówkach.

Dobry wyborem będą również uczelnie wyższe oferujące możliwość wyjazdów studenckich na praktyki lub studia zagraniczne, które z pewnością dodatkowo pozytywnie wpłyną na naukę języka angielskiego.