25 listopada 2020

Kategoria:
Inne

Dlaczego warto skorzystać z pomocy pośrednika nieruchomości?

Planując sprzedaż nieruchomości, a także kupno domu lub mieszkania, coraz więcej osób korzysta z pomocy profesjonalnych pośredników nieruchomości. Korzystanie z usług pośrednictwa w obrocie nieruchomościami zyskuje popularność, gdyż posiada wiele zalet i niezwykle ułatwia poszukiwania idealnej parceli lub odpowiedniego kontrahenta. Oddanie pracy w ręce pośredników, którzy znają rynek nieruchomości, wiedzą, gdzie warto szukać i zamieszczać ogłoszenia, a także mają dostęp do dodatkowych baz danych i kontaktów wypracowanych przez lata doświadczeń, pozwala zaoszczędzić czas, energię i uniknąć kłopotów.

W czym może pomóc biuro nieruchomości?

Przed zakupem oraz sprzedażą nieruchomości warto się zastanowić, jaką pomoc może zaoferować poszukującym idealnej parceli lub odpowiedzialnego kontrahenta biuro nieruchomości. Przede wszystkim pozwala zaoszczędzić czas, co dla osób pracujących i rodziców jest dużym atutem. Obszerność ofert, a także liczba portali, na których można znaleźć ogłoszenia, zazwyczaj szybko przerasta zarówno kupujących, jak i sprzedających. Dodatkowo, poszukiwania wiążą się z koniecznością odpowiadania na telefony lub maile dotyczące oferty.

Dużo bardziej komfortowe jest powierzenie tego zadania pośrednikom, którzy wykonają je o wiele bardziej profesjonalnie i w pełni się w nie zaangażują. Co ważne, korzystanie z ich usług jest także dużo bezpieczniejsze i gwarantuje pewność dokonania transakcji zgodnej z przepisami prawa. Pośrednik może sporządzić umowę przedwstępną, jeżeli zajdzie taka konieczność, przykładowo, gdy zakup nieruchomości jest kredytowany.

Dodatkowo, skompletuje wszelkie dokumenty do umowy warunkowej bądź przenoszącej własność, co zdecydowanie skraca czas oczekiwania na sporządzenie umowy notarialnej. Ponadto sprzedający oraz kupujący może zlecić pośrednikowi negocjacje ceny. Dzięki pomocy biura można oszczędzić zarówno czas, jak i pieniądze.

Jak wygląda usługa pośrednika?

Współpracując z pośrednikiem nieruchomości osoba szukająca domu lub mieszkania najpierw powinna określić preferencje i wymagania. Na ich podstawie pośrednik znajdzie wszystkie propozycje dostępne na rynku, które spełniają kryteria podane przez klienta.

Jak wskazuje ekspert z firmy AFKPOL z siedzibą w Zgierzu:

Klienci korzystają z naszego biura, głównie by uniknąć problemów podczas transakcji. Bardzo często zdarza się bowiem, że teść umowy zostaje błędnie sformułowana i nie posiada podstawowych zapisów chroniących ich interesy. Czasem okazuje się, że stan prawny nieruchomości różni się od stanu jaki deklaruje jej właściciel. Gdy klient korzysta z usług biura nieruchomości, oczywiście nie dochodzi do tego typu uchybień.

Biura nieruchomości oferują również możliwość wyszukiwania nieruchomości na zlecenie. Pośrednik poszukuje wówczas dokładnie takiej nieruchomości, jakiej parametry określił klient.