29 kwietnia 2020

Kategoria:
Inne

Dlaczego warto się wybrać na urlop do Ustronia?

Niezależnie od tego, czy decydujesz się na spontaniczny weekendowy wypad, czy planujesz kilkudniowe wakacje – pobyt w Ustroniu na pewno będzie udany. Ta uzdrowiskowa miejscowość oferuje wiele ciekawych możliwości. Przede wszystkim jednak wyróżnia się znakomitymi walorami przyrodniczymi, ciszą oraz licznymi punktami turystycznymi. Sprawdź, czemu warto tu przyjechać na urlop.

Miejsce dla rodzin z dziećmi

Ustroń to fantastyczna miejscowość, spełniająca w 100% potrzeby osób podróżujących z dziećmi. Zaciszna atmosfera, świeże powietrze i wiele miejsc do spacerowania skłania do odwiedzin spacerowiczów, którzy poszukują dłuższych tras na chodzenie z wózkiem.

Jednak Ustroń jest również doskonałą propozycją dla nieco starszych dzieci i młodzieży. Na szczególną uwagę zasługuje Leśny Park Niespodzianek, czyli duży teren zielony z różnymi gatunkami wolno poruszających się zwierząt i innymi ciekawymi atrakcjami. Na pewno nikt nie będzie się tu nudzić!

Oczywiście to nie wszystko. Pobliski, bo ulokowany na granicy Ustronia i Wisły, wyciąg Mała Czantoria oferuje wiele interesujących aktywności dla dzieci i młodzieży, i to niezależnie od sezonu. Warto przyjechać na stok zwłaszcza zimą – funkcjonują tu wypożyczalnie sprzętu, orczyki, ośle łączki. Na bardziej wprawionych narciarzy i snowboardzistów czekają z kolei trasy na Dużej Czantorii.

Prawie jak nadmorski deptak

Ulice Brody i Grażyńskiego aż tętnią życiem. Pod tym względem mają co nieco wspólnego z deptakami w słynnych nadmorskich kurortach. Znajdziesz tu restauracje z pysznym jedzeniem, sklepy i stoiska z pamiątkami, budki z serkami góralskimi i wiele innych, typowo turystycznych, udogodnień.

Zmęczeni tłumem przybywający mogą udać się zaledwie kilkaset metrów dalej, nad zaciszny brzeg Wisły. Przy ul. Nadrzecznej można spokojnie usiąść na zielonej trawie i popatrzyć na płynącą wodę. Z tego relaksującego doświadczenia na pewno warto skorzystać.

Wybierz sprawdzony nocleg

Kluczem do udanego urlopu, zwłaszcza tego kilkudniowego, jest wybór odpowiedniego ośrodka wypoczynkowego. Przykładowo Willa Grażyna w Ustroniu oferuje gościom wiele ciekawych udogodnień. W 15 komfortowo i stylowo urządzonych pokojach (różnej wielkości) można wypocząć i zapomnieć o troskach dnia codziennego.

Na uwagę zasługuje wysoki poziom obsługi. Uprzejmi i pomocni gospodarze z pewnością zrobią na Tobie dobre wrażenie, doradzą w kwestii wartych zobaczenia miejsc, będą służyć wsparciem, tak, by każdy gość czuł się jak u siebie w domu.

Noclegi we wspomnianym obiekcie, dedykowane są potrzebom rodzin z dziećmi, seniorów i każdego, kto zdecyduje się na wczasy w Ustroniu. Miejsce na kawę i herbatę, balkony, telewizja satelitarna, dostęp do Internetu, prywatne łazienki, świeże ręczniki dla każdego gościa i możliwość dostawki – to tylko niektóre z wielu udogodnień dostępnych w Willi Grażyna.

Wrażenia z pobytu, zarówno te estetyczne, jak i rozrywkowe, będą niezapomniane.