narzędzia warsztatowe
4 stycznia 2020

Kategoria:
Inne

Dlaczego warto kupować narzędzia warsztatowe dobrych marek?

Warsztat to miejsce, w którym przeprowadza się wiele skomplikowanych napraw przy użyciu specjalistycznych narzędzi. Nie ma znaczenia, czy jest to niewielki, ale profesjonalny zakład mechaniczny, czy duży zakład produkcyjny – w każdym takim miejscu nie obejdzie się bez odpowiedniego wyposażenia. Profesjonalne narzędzia warsztatowe mogą sporo kosztować, dlatego wiele osób decyduje się na tańsze zamienniki. Czy słusznie?

Czy marka ma znaczenie?

Przeglądając oferty sklepów z narzędziami, można zauważyć, że wiele marek się powtarza. Są to zazwyczaj najpopularniejsi producenci narzędzi i części mechanicznych, których reklamy są dobrze znane nawet osobom niezwiązanym z branżą. Oczywiście nie ma wątpliwości, że tak solidna pozycja na rynku to efekt intensywnej pracy i budowania zaufania wśród klientów, poprzez wypuszczanie do sprzedaży niezawodnych i najwyższej jakości urządzeń.

Znane marki nie mogą sobie pozwolić na bylejakość, aby nie stracić budowanej przez lata pozycji lidera w swojej branży – mówi specjalista z firmy RG- Narzędzia. – Inwestując w narzędzia warsztatowe dobrych marek, można być pewnym, że są wykonane z najwyższą precyzją i z pewnością spełnią oczekiwania profesjonalistów – dodaje. Wybór marki zależy także od rodzaju narzędzi warsztatowych oraz ich przeznaczenia. Do tych najlepszych zaliczają się francuski FACOM, niemieckie HAZET czy GEDORE, włoska BETA, a także cenione przez warsztatowców ASTA, JONNESWAY i KING TONY.

Kiedy zdecydować się na markowe narzędzia warsztatowe?

Nie jest tajemnicą, że narzędzia warsztatowe znanych marek kosztują nieco więcej niż ich odpowiedniki z dolnej półki. Za ceną jednak kryją się przede wszystkim jakość oraz wydajność, dlatego czasami lepiej zainwestować więcej pieniędzy, aby cieszyć się bezproblemową pracą. Jeżeli narzędzia warsztatowe będziesz wykorzystywać okazjonalnie w profesjonalnym warsztacie, możesz zdecydować się na ich tańszą wersję. W przypadku poważniejszych prac powinieneś zdecydować się na narzędzia warsztatowe dobrej marki. Oferowane przez RG-Narzędzia tańsze odpowiedniki ze średniej półki zazwyczaj są produkowane na Tajwanie, dlatego ich jakość jest wyższa od tych sprowadzanych z Chin. 

Dlaczego? Tego rodzaju sprzęt:

  • jest przystosowany do intensywnego trybu pracy,
  • jest zaprojektowany w ergonomiczny sposób, aby praca nimi była jak najmniej obciążająca,
  • ma dodatkowe funkcjonalności i udogodnienia,
  • został wykonany z najwyższej jakości materiałów,
  • wyróżnia się najwyższą jakością, co potwierdzają specjalistyczne testy i certyfikaty,
  • został wykonany z zachowaniem restrykcyjnych norm bezpieczeństwa.

Jeżeli chodzi o podstawowe narzędzia warsztatowe dla profesjonalistów, takie jak klucze manualne czy wkrętaki, możesz w ostateczności zdecydować się na tańszy model. W przypadku narzędzi pneumatycznych nie można ryzykować niższą jakością. Dla własnego bezpieczeństwa i wydajności pracy lepiej zainwestować w produkty dobrej marki, nawet jeżeli mogą sporo kosztować.