bagaznik-na-dach
21 maja 2018

Kategoria:
Inne

Dlaczego warto kupić bagażnik dachowy

Jeżeli cenisz sobie aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu i nie wyobrażasz sobie życia bez regularnych wypadów w poszukiwaniu przygody, prawdopodobnie jesteś też posiadaczem profesjonalnego sprzętu sportowego. Jednak posiadanie dobrych nart, świetnego roweru czy sprzętu trekkingowego to dopiero połowa sukcesu. Cały osprzęt musisz jeszcze bezpiecznie dowieźć na miejsce, w którym zamierzasz z niego korzystać.

Kiedy się przyda bagażnik dachowy?

Sprzęt sportowy nie należy do najtańszych, dlatego większość osób, które zdecydowało się na jego zakup, stara się w jak najlepszy sposób zabezpieczać go podczas przechowywania i transportu – zauważa nasz rozmówca z firmy Autobag FHU Grzegorz Śleziak.

Szczególnym wyzwaniem okazuje się właśnie przewożenie sprzętu, nawet w sytuacji, gdy dysponujemy bardzo pojemnym samochodem.

Największe wyzwanie logistyczne stoi przed narciarzami i surferami. Nie sposób wyobrazić sobie spakowania deski czy nart do wnętrza bagażnika, czy nawet na tylnym siedzeniu samochodu. W przypadku rodzin z dziećmi, nawet duże auta typu kombi, van i hatchback nie dadzą rady pomieścić wszystkich pasażerów i dodatkowego wyposażenia. W takich przypadkach koniecznością jest zakup bagażnika dachowego.

Jednak bagażnik dachowy nie musi służyć wyłącznie do przewożenia sprzętu sportowego. Boxy dachowe z pewnością przydadzą się osobom, które dużo podróżują nie tylko w celach rekreacyjnych, czyli np. wspomnianym już wcześniej rodzinom, ale także ekipom pracowniczym, które wykonują zlecenia w różnych miejscach i muszą wozić ze sobą profesjonalne wyposażenie.

Jaki bagażnik dachowy wybrać?

Aktualnie na rynku dostępna jest bardzo bogata oferta bagażników dachowych. W zależności od przeznaczenia oraz modelu samochodu, możemy wybierać spośród najprostszych bagażników bazowych, boxów dachowych, specjalnych uchwytów narciarskich oraz bagażników do przewożenia sprzętu wodnego.

Bagażnik bazowy jest niezbędny do zamontowania wszelkich akcesoriów, umożliwiających przewóz sprzętu sportowego lub bagaży. Łatwy w montażu bagażnik bazowy, jak wskazuje jego nazwa, zapewni ci bazę do szybkiego przygotowania samochodu do przewozu sprzętu.

Dla osób, które na dachu planują przewozić inne elementy wyposażenia turystycznego, takie jak np. namioty i śpiwory, najlepszym rozwiązaniem będzie wybór boxu dachowego. Kufry dachowe dostępne są w różnych rozmiarach, dzięki czemu z pewnością znajdziesz rozwiązanie najlepsze dla siebie.

Kufry do przewożenia bagażu na dachu wykonuje się z wysokiej jakości tworzyw sztucznych, dzięki czemu są one jednocześnie lekkie i zapewniają wystarczające zabezpieczenie umieszczonych w ich wnętrzu przedmiotów. Większość nowych modeli posiada centralne zamki, które ułatwiają zamykanie i otwieranie bagażnika, ale także uniemożliwiają dostęp do jego zawartości osobom niepożądanym.

Jeśli nie jesteś przekonany do zakupu własnego bagażnika dachowego, możesz skorzystać z propozycji wypożyczalni. Atrakcyjną ofertę bagażników na sprzedaż i wynajem znajdziesz na stronie internetowej aktywnywypoczynek.pl.