Niemowlę pod kocykiem
13 maja 2022

Kategoria:
Inne

Dlaczego produkty z bambusa są dobre dla niemowląt?

Jako rodzic doskonale wiesz, że skóra maluszka jest bardzo delikatna. Szorstkie materiały mogą powodować wysypki i podrażnienia, a co niektóre nawet reakcje alergiczne. Na szczęście istnieje wiele produktów dedykowanym niemowlakom, które są wykonane z naturalnych i przyjaznych dziecku materiałów. Należy do nich tkanina bambusowa. Przeczytaj, czym się charakteryzuje i jakie  akcesoria dla maluszków się z niej wytwarza.

Produkty z bambusa – dlaczego są dobre dla niemowląt?

Akcesoria dla niemowląt z bambusa są w 100% naturalne. Rośliny, które są wykorzystywane do ich  wytworzenia, nie są faszerowane żadną chemią ani sztucznymi nawozami. Wybierając je, masz więc pewność, że będą bezpieczne dla zdrowia maluszka. Nie powodują żadnych alergii ani podrażnień. Co więcej, bambus ma właściwości bakteriobójcze, antystatyczne i antygrzybiczne. Nie gromadzą się w nim żadne niebezpieczne dla zdrowia drobnoustroje. Oprócz tego, produkty z bambusa dla niemowląt są niesamowicie mięciutkie i delikatne. Jednocześnie tkanina ta jest bardzo wytrzymała. Nawet po wielu praniach zachowuje swoje właściwości.

W jakie produkty z bambusa dla dzieci warto się zaopatrzyć?

Ze względu na wymienione wcześniej właściwości, tkanina bambusowa jest często stosowana do produkcji akcesoriów dziecięcych. Jednymi z najpopularniejszych produktów są koce bambusowe. Doskonale sprawdzają się do łóżeczka dziecka lub do przykrycia go podczas spaceru w wózku. Takie kocyki zapewniają maluszkowi idealną temperaturę – nie pozwolą mu się przegrzać latem, a zimą ciepło go otulają. Świetne produkty dla niemowląt z bambusa, które znajdziesz np. w ofercie sklepu z akcesoriami dla dzieci Makaszka, to wkładki do wózka, otulacze, poduszki i chusty na głowę. Bambus to także doskonały materiał wykorzystywany do produkcji ekologicznych pieluszek dla dzieci. Te nie powodują odparzeń, są mięciutkie i zapewniają ochronę przed bakteriami, dzięki czemu dbają o komfort i zdrowie maluszka.

Jak dbać o bambusowe akcesoria dla niemowląt?

Bambusowe produkty dla niemowląt są bardzo delikatne. Jak więc je prać, żeby się nie zniszczyły? Przede wszystkim nie wrzucaj ich do pralki i nie korzystaj z intensywnego programu prania. Najlepiej wyprać je ręcznie przy użyciu delikatnych płynów. Unikaj przy tym bardzo gorącej wody oraz wybielaczy. To może zniszczyć tkaninę i sprawić, że ta utraci swoje właściwości. Jeśli jednak chcesz wyprać je w pralce, wrzuć je razem z innymi delikatnymi materiałami i ustaw temperaturę na maksymalnie 30 stopni.