29 sierpnia 2017

Kategoria:
Inne

Dlaczego oferty pracy w Niemczech cieszą się tak dużą popularnością?

Praca za granicą jest atrakcyjna z wielu względów. Od lat kierunkiem najczęściej wybieranym nie tylko przez naszych rodaków są Niemcy. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że jest tam stosunkowo niedaleko. Ponadto wyjazd do zachodnich sąsiadów wiąże się z lepszą pensją. Jakie są jeszcze powody, dla których ludzie decydują się na pracę zarówno sezonową, jak i stałą w Niemczech?

Dlaczego praca w Niemczech?

Otrzymywanie wypłaty w euro, a nie w złotówkach to główny powód, dla którego oferty pracy w Niemczech są tak popularne. Wpływ na to mają również dobre warunki socjalne. Niemcy wybierają głównie dlatego, że jest to atrakcyjne miejsce również ze względu na niedużą odległość i wiele możliwości transportowych. Można tam dojechać samochodem, autobusem, pociągiem czy polecieć samolotem. Do przekroczenia granicy wystarczy jedynie dowód osobisty. Warto dodać, że stała praca w Niemczech jest ogromną szansą dla młodych ludzi ze względu na możliwości rozwoju. Wiele firm ma siedziby w głównych miastach, dzięki czemu osoby w nich zatrudnione mogą po pracy aktywnie spędzać swój wolny czas. Ponadto jest to malowniczy kraj. Na uwagę zasługuje również fakt, że Niemcy są państwem multikulturowym, można tam spotkać ludzi z innych krajów oraz poznać ich kulturę. Taki wyjazd jest najlepszym sposobem na naukę języka obcego.

Jak szukać pracy?

Aby znaleźć pracę w Niemczech warto przeglądać ogłoszenia zamieszczone w internecie oraz popytać znajomych, którzy wcześniej już wyjeżdżali. Jednak najpewniejszym sposobem jest skorzystanie z usług agencji pracy.

Jak przekonuje przedstawiciel Agencji Pośrednictwa Pracy oraz Pracy Tymczasowej D&D Personal: osoby, które chcą rozpocząć pracę w Niemczech i zgłaszają się do naszego przedsiębiorstwa, otrzymują od nas profesjonalną pomoc. W naszej ofercie mamy jedynie aktualne oferty pracy zarówno pracy stałej, jak i sezonowej. Gwarantujemy atrakcyjne warunki zatrudnienia: zapewniamy ubezpieczenie, zakwaterowanie oraz odpowiednie wynagrodzenie. Pomagamy również tym osobom, które nie znają języka obcego, a chcą wyjechać do pracy do Niemiec.

Praca sezonowa czy tymczasowa?

Największą popularnością nadal cieszą się prace sezonowe, przede wszystkim w rolnictwie, hotelarstwie oraz gastronomii. Do ich podjęcia nie wymaga się dobrej znajomości języka obcego. Natomiast jeśli kandydata interesuje jedynie praca stała, to największe szanse mają specjaliści – zarówno wykwalifikowani pracownicy fizyczni, jak i naukowcy czy inżynierzy z różnych specjalności (szczególnie informatycy).