renowacja-mebli
11 czerwca 2018

Kategoria:
Inne

Dlaczego należy przeprowadzać renowację mebli?

Renowacja mebli staje się coraz bardziej popularna ze względu na rosnącą świadomość w kwestii wystroju wnętrz, a także względów ekologicznych. Odnowione antyki oprócz niewątpliwych względów estetycznych i praktycznych niejednokrotnie są także bardzo wartościową pamiątką i posiadają ogromną wartość niematerialną. Przeczytaj, dlaczego warto zdecydować się na renowację starych mebli i jakimi korzyściami jest to związane.

Meble z duszą

Wielu z nas posiada w swoich domach stare meble, niejednokrotnie zniszczone lub niepasujące do naszych wnętrz, a jednocześnie pamiątkowe i posiadające wartość sentymentalną, a nawet zabytkowe. Z tego względu nie chcemy ich wyrzucać, mimo iż zazwyczaj nie pasują do naszych wnętrz. Co w przypadku mebli starych i nie posiadających żadnej wartości? Wyrzucenie ich również byłoby błędem. Pozbycie się takich przedmiotów przyczyniłoby się do rosnącej góry śmieci i poszerzenia konsumpcjonizmu. Co w takim razie zrobić ze starymi, zużytymi meblami? Najlepszym wyjściem jest dać im drugie życie, czyli poddać je renowacji. Będzie to działanie przyjazne środowisku, a dzięki niemu meble odzyskają swój dawny blask lub nabiorą zupełnie nowego charakteru, który idealnie wpasuje się do stylu naszych pomieszczeń. Naprawione i odnowione będą efektownie się prezentować i mogą posłużyć nam przez bardzo długie lata. Przestaną stanowić zbędny element zajmujący przestrzeń, a staną się w pełni użytkowe. Spełnią nie tylko rolę praktyczną, ale także wizualną, a my niejednokrotnie zachowamy ważną dla nas pamiątkę, która będzie nam towarzyszyć w codziennym życiu. Renowacja mebli oznacza również nowe życie dla klasycznego wzornictwa i antycznych perełek.

Oryginalny design

Jeśli zależy nam na oryginalnym i stylowym wnętrzu, odnowione meble sprawdzą się w tym przypadku idealnie.

Klasyczny styl będzie pasował nie tylko do tradycyjnych pomieszczeń, ale także tych modernistycznych, gdzie może stanowić niekonwencjonalny element. Równocześnie nic nie stoi na przeszkodzie, aby starym meblom został nadany nowoczesny wygląd w dowolnej formie i barwie w celu dopasowania ich do konkretnego stylu. Meble mogą zostać zarówno odświeżone, aby nadać im pierwotny wygląd, jak i całkowicie przerobione z uwzględnieniem naszych indywidualnych preferencji – mówi ekspert reprezentujący Pracownię Tapicerską Meblo-Komfort.

Warto zaznaczyć, iż posiadanie antycznych mebli znacznie podkreśla prestiż danego wnętrza, także ze względu na ich niepowtarzalność. Renowacja wykonywana jest ręcznie, a więc nie spotkamy drugiego takiego samego egzemplarza. Należy zauważyć, iż dawniej także same meble były tworzone ręcznie, co tym bardziej stanowi o ich oryginalności.