ogrzewanie gazem
11 lipca 2016

Kategoria:
Inne

Dlaczego LPG? Zalety ogrzewania gazem propan-butan

Własny dom to marzenie, które niejeden z nas chciałby zrealizować. Niestety nie każdy może sobie na to pozwolić z racji dużych kosztów, jakie trzeba ponieść w związku z tą – nie się ukryć – ogromną inwestycją. Kiedy jednak zdecydujemy się na ten ważny krok, to nie koniec dokonywania wyborów. Jest tak wiele kwestii, o które należy zadbać, a jedno z kluczowych zagadnień to ogrzewanie domu.

Jakie ogrzewanie wybrać?

Wybór sposobu ogrzewania domu to tak naprawdę jedna z trudniejszych decyzji, jaką musimy podjąć – mówi nasz ekspert z firmy Gal-Gaz. Możemy wybrać paliwa stałe, olej opałowy, ale tak naprawdę najbardziej popularne jest ogrzewanie gazem propan-butan. Co prawda nie jest to najtańsze rozwiązanie, ale niesie ze sobą wiele korzyści, z którymi warto się zapoznać.

Plusy ogrzewania LPG

Pierwszą zaletą, której nie można podważyć, są oczywiście korzyści finansowe. Mając własny dom mamy tak wiele wydatków, że możliwość zaoszczędzenia na ogrzewaniu będzie dla nas naprawdę pozytywną wiadomością. Nic tak nie cieszy, jak odłożenie co miesiąc chociaż drobnych sum, dlatego właśnie przede wszystkim warto wybrać gaz propan-butan. To oczywiście nie koniec pożytków, jakie odniesiemy, kiedy zdecydujemy się wybrać ten rodzaj ogrzewania. Gaz propan butan charakteryzuje się wysoką wartością opałową, co oznacza, że zużyjesz go o wiele mniej w stosunku do innych typów paliw. Do tego jest dużo bardziej wygodny. Mieszkając z rodzicami czy chodząc do znajomych, którzy używają np. węgla kamiennego z pewnością zauważyłeś, że regularnie muszą uzupełniać jego braki i usuwać popiół. To męczące i wymaga dużo zachodu – stosując LPG nie trzeba tego robić każdego dnia. Będziesz mógł cieszyć się ciepłym i przyjemnym domem bez większego zachodu, tym bardziej, że obsługa gazu propan-butan jest prosta. Same urządzenia nie zajmują dużo miejsca, dlatego nie stracisz całego pomieszczenia na instalację grzewczą. Do tego jedna instalacja wystarczy, aby zadbać i o ogrzewanie, i o ciepłą wodę czy gaz do kuchenki. Gaz LPG ponadto nie powoduje wzrostu zanieczyszczeń, tak ważnych w temacie dbania o przyrodę. Nie wydziela nieprzyjemnych zapachów i nie brudzi.

Gdzie jeszcze można zastosować gaz LPG?

Gaz propan-butan wykorzystuje się nie tylko do ogrzewania domów. Tak jak wspomniano, służy także do ogrzewania wody, używa się go zamiast butli w kuchenkach, a także z powodzeniem można zastosować LPG w klimatyzacji czy oświetleniu. Szerokie zastosowanie to jeszcze jedna zaleta, która wyróżnia ten rodzaj paliwa.