29 kwietnia 2020

Kategoria:
Inne

Dlaczego Lądek Zdrój to miejsce godne odwiedzenia?

Lądek Zdrój to najstarsze uzdrowisko w Polsce, które istniało już od okresu przedwojennego. Choć nie zawsze było urokliwym miejscem, teraz jest jednym z najchętniej odwiedzanych miast w Polsce. Warto zostać tutaj na weekend, jednakże urokliwe krajobrazy przekonują każdego do pozostania na dłużej. Dowiedz się, dlaczego Lądek Zdrój to idealne miejsce do zwiedzania i odpoczynku.

Komu można polecić tę miejscowość?

Lądek Zdrój leży w Kotlinie Kłodzkiej i jest urokliwym rejonem turystycznym, otoczonym malowniczymi krajobrazami, pieszymi i górskimi szlakami, a także dużą ilością drzew. Klimat jest bardzo przyjazny – towarzyszy mu czyste powietrze i komfortowe ukształtowanie terenu.

Lądek Zdrój polecany jest wszystkim – osobom dorosłym przyjeżdżającym z dziećmi, starszym, a także wszystkim osobom, którym zależy na odpoczynku z dala od miejskiego hałasu i pośpiechu. Jest to miejscowość turystyczna, w której nie brak jest odwiedzających, jednakże tamtejsze otoczenie i klimat sprawiają, że można w zupełności wypocząć i znaleźć wiele cichych miejsc. Lądek Zdrój poleca się przede wszystkim osobom, które borykają się z różnymi dolegliwościami zdrowotnymi, na przykład ortopedycznymi lub reumatycznymi.

O walorach Lądka Zdrój wypowiada się pracownik Hotelu Mir-Jan:

Lądek Zdrój słynie przede wszystkim z pięknych krajobrazów i nieskazitelnego powietrza. Można tu robić wszystko – odpoczywać, zwiedzać okolicę i zabytki z rodziną lub znajomymi, a także spędzać czas aktywnie, jeżdżąc na rowerze po specjalnie wyznaczonych trasach.

Lądek Zdrój – jedno z głównych uzdrowisk leczniczych

Lądek Zdrój jest chętnie odwiedzany przez turystów również dlatego, że jest to jedno z najstarszych uzdrowisk na terenie Polski. Występują tam termalne wody radoczynne, charakterystyczne dla Sudetów. Wody te są ciepłe, a ich skład wzbogacony jest o obecność fluoru i siarczyny. Taką wodę stosuje się powszechnie do inhalacji i kąpieli szczególnie u osób borykających się z chorobami reumatycznymi, chorobami układu oddechowego i dolegliwościami ortopedycznymi. Jako że woda z łatwością wchłania się przez skórę, to taki jej skład korzystnie wpływa na funkcjonowanie stawów i stan skóry. Wielodniowe korzystanie z kąpieli wód siarkowo – fluorkowych sprawia, że skóra jest miła w dotyku i nawilżona.

Najważniejsze atrakcje turystyczne

Każdy, kto przyjeżdża do Lądku Zdrój nie może pominąć odwiedzenia Zakładu Przyrodoleczniczego o nazwie ,,Wojciech Zdrój”. To najpopularniejsze miejsce w Lądku Zdrój, wybudowane w XVII w. Obecnie w budynku znajduje się hotel oraz sanatorium, w którym można napić się wody siarczkowo – fluorowej. W zakładzie znajduje się piękny taras, z którego można podziwiać Park Zdrojowy.

Urokliwym miejscem Lądka Zdrój jest również część miejska. Rynek to serce tej miejscowości, w którego centrum znajduje się ratusz wybudowany w XIX wieku. Całość otaczają piękne kamienice w stylu barokowym. W jednej z nich mieszkał kiedyś jeden z najsłynniejszych artystów południowej części Polski – Michael Klahr. Najstarszym zabytkiem w miejskiej części Lądka Zdrój jest most św. Jana pochodzący z XVI wieku. Spacer po tych urokliwych zakątkach z pewnością przeniesie każdego do historycznych czasów.

Osoby, które chcą zostać dłużej, mają do dyspozycji szeroką bazę noclegową – począwszy od prywatnych kwater do uzdrowiskowych hoteli. Lądek Zdrój jest doskonale przygotowany na odwiedziny turystów z każdej części Polski, oferując pakiety rehabilitacyjne, relaksacyjne, a także możliwość zorganizowania przyjęć i spotkań z najbliższymi.