kursy-jezykowe
2 sierpnia 2018

Kategoria:
Inne

Dla dzieci i dorosłych – podstawowe rodzaje kursów językowych

Badania statystyczne dowodzą, że znakomita większość z nas chciałaby podszkolić swoje umiejętności językowe lub nauczyć się nowego języka. Bogata oferta szkół wyspecjalizowanych w kursach językowych pozwala na realizację tego marzenia. Aby uzyskać jak najwięcej korzyści z uczestnictwa w kursie warto dobrać go do własnych potrzeb, biorąc pod uwagę dostępne rodzaje kursów językowych.

Dlaczego warto skorzystać z oferty kursów językowych?

Wielu z nas nie czuje się usatysfakcjonowana swoim poziomem językowym. W szkołach uczymy się najczęściej języka angielskiego oraz języka niemieckiego i chociaż kończymy edukację z wystarczającymi wynikami, nie jesteśmy pewni swoich umiejętności. Winę ponosi po części sposób nauczania języka w szkołach, a także priorytety – gdy jesteśmy starsi, zdolność do posługiwania się językiem obcym w mowie i piśmie staje się dla nas dużo ważniejsza. Zamiast jednak żałować, że nie przykładaliśmy się bardziej do nauki języka w szkole, możemy skorzystać z bogatej oferty kursów językowych – te zresztą polecane są także osobom, które jeszcze uczęszczają do szkoły.

Dzieci i młodzież również znajdą coś dla siebie, uzupełniając standardowy program edukacji, co pozwoli nie tylko na zdobycie wysokich ocen, ale także – przede wszystkim – zwiększenie językowej pewności siebie. Owa pewność siebie jest dużym problemem Polaków, których zdolności językowe nie są tak złe, jak zwykliśmy przypuszczać – wielu z nas wstydzi się jednak mówić w obcym języku, obawiając się błędów gramatycznych, braku odpowiednich słów czy przeinaczeń. Dobra szkoła językowa – taka jak szkoła języków obcych Cosmopolitan – wydobędzie z nas wiarę we własne umiejętności, a jednocześnie znacząco je poszerzy.

Rodzaje kursów językowych – do wyboru do koloru

Wśród wielu kursów językowych znajdziemy kursy dla dzieci – do lat 12‐stu –, kursy dla młodzieży, kursy maturalne dla licealistów oraz kursy dla studentów i dorosłych. Dodatkowo spotkać możemy także kursy dla zapracowanych, przydatne szczególnie tym, którzy czują, że nie mają czasu na naukę języka. Osobną kategorią są kursy intensywne, które są zazwyczaj znacznie szybsze i dużo mocniej wypełnione wiedzą. Nadążenie za nimi może wydawać się niełatwe, ale zdecydowanie się na kurs intensywny daje zwykle bardzo dobre efekty w postaci szybkiego zwiększenia umiejętności językowych.

Dobrym rozwiązaniem są także kursy językowe przygotowujące do egzaminów lub kursy biznesowe, skoncentrowane na konkretnych obszarach związanych z działalnością zawodową. Podobnie funkcjonują kursy specjalistyczne, np. o tematyce księgowej, prawniczej czy medycznej. Doskonałym rozwiązaniem, nie tylko dla studentów, są także kursy wakacyjne.