1 lutego 2017

Kategoria:
Inne

Jakie dane należy podać zgłaszając potrzebę skorzystania z usług awaryjnego otwierania zamków?

Trudno wyobrazić sobie sytuację tak niekomfortową, jak moment, w którym wszystkie próby dostania się do własnego mieszkania okazują się bezskuteczne. Niestety, taka sytuacja może zdarzyć się każdemu. Przeczytaj ten artykuł, by wiedzieć dokładnie co zrobić, by wyjść z podobnych opresji lub co poradzić spanikowanemu znajomemu, jeśli zadzwoni do ciebie z podobnym kłopotem.

Zgubienia klucza lub złamania go w zamku nikt nie planuje. Całkowite zacięcie zamka od drzwi wejściowych również zwykle jest niespodzianką, choć tę sytuację można przewidzieć, jeśli zamek zaczął zachowywać się dziwnie w ostatnim czasie – mówi ekspert z Pogotowia Zamkowego w Poznaniu. Jeśli znajdziesz się w tak kłopotliwym położeniu, skorzystaj z pomocy profesjonalnych ślusarzy, którzy otworzą drzwi z możliwie najmniejszą szkodą.

Co powiedzieć wzywając ślusarza

Jeśli wzywasz ślusarza w celu awaryjnego otworzenia drzwi, po pierwsze będziesz musiał opisać zaistniałą sytuację. Sprawa jest prosta, jeśli posiadasz klucz, natomiast w sytuacji gdy klucza nie ma, będziesz musiał udowodnić, że masz prawo wejść do danego lokalu (dowód z adresem zameldowania, umowa najmu, inny dokument).

Techniczny aspekt awaryjnego otwierania zamka

Jadąc do wezwania, ślusarz zabiera ze sobą narzędzia, za pomocą których będzie starał się otworzyć drzwi bez uszkadzania zamka. Aby mógł się przygotować do tego zadania, będzie potrzebował informacji na temat modelu zabezpieczenia zamontowanego w twoich drzwiach. Jeśli nie wiesz, jaki to dokładnie zamek, specjalista zada ci kilka dodatkowych pytań.

Ustalanie modelu zamka

W celu choćby przybliżonego określenia rodzaju lub marki zamka, ślusarz zapyta cię najpierw o wygląd klucza (jego długość, kształt, najlepiej logo producenta lub inne oznaczenia). Drugie istotne pytanie, które usłyszysz zamawiając usługę awaryjnego otwierania zamka, dotyczy sposobu zamykania od strony wewnętrznej – czy tu również używasz klucza, czy może od wewnątrz wystarczy przekręcić gałkę?

Dodatkowo zostaniesz zapytany o wiek i stan zamka, co może okazać się ważną wskazówką podczas podejmowania decyzji, czy warto podejmować próby uratowania go, czy może lepiej od razu wymienić zamek na nowy.