23 marca 2020

Kategoria:
Inne

Czyste biuro jako wizytówka firmy

Biura nastawione są obecnie nie tylko na pracę „wewnątrz”, ale także na przyjmowanie kontrahentów zewnętrznych. Między innymi dlatego nie tylko hol powinien lśnić czystością. Tak naprawdę liczy się estetyka wszystkich pomieszczeń, od recepcji, przez korytarze, aż po open office i gabinety dyrektorskie. Dlaczego warto zadbać o czystość biura firmowego i komu zlecić usługę sprzątania?

„Jak Cię widzą, tak Cię piszą”

W tym przytoczonym powyżej powiedzeniu jest wiele pracy. Architektura i elementy wystroju w biurowcu są ważne, ale nie wolno zapominać o tych czynnikach, które mogą zrujnować nawet najbardziej estetycznie urządzone powierzchnie. Mowa oczywiście o kurzu, brudzie i śmieciach.

Stan pomieszczeń świadczy poniekąd o właścicielach i użytkownikach określonych wnętrz. Liczy się przecież pierwsze wrażenie. Czyste i zadbane miejsca świadczą o tym, że dane przedsiębiorstwo dba o detale, a właścicielom i menadżerom zależy na utrzymaniu dobrego wizerunku.  

Jeśli natomiast pod dizajnerskim biurkami „pałętają się” papierki, a na modnej sofie znalazły się nieestetyczne plamy, może to zostać odebrane jako brak poszanowania dla klientów. Natomiast osoby odpowiedzialne za taki stan rzeczy od razu będą postrzegane jako niedbałe i nieprofesjonalne.  

Usługi sprzątania biura – czy rzeczywiście warto?

Wiele osób zadaje sobie pytanie, czy warto płacić za coś, co jest „niewidoczne”. Bo przecież zazwyczaj jest tak, że na co dzień nie zauważa się „czystości”. Gorzej, gdy na pięknych meblach i starannie zaprojektowanych akcesoriach stopniowo zaczyna pojawiać się kurz.
I nagle pozornie piękne i zadbane powierzchnie stają się po prostu mniej estetyczne.

W takim przypadku mówienie o nieopłacalności usługi sprzątania biur wydaje się bezzasadne. Jeśli zależy Ci na biurowcu w modnej i reprezentacyjnej dzielnicy miasta, to szkoda by było, by ogólna prezencja była zaburzona przez nieporządek i brud.

Pomyśl o takich usługach jak o inwestycji w wizerunek i funkcjonalność miejsca pracy, którym zarządzasz.  Możesz je zlecić jednorazowo lub zdecydować się na całoroczną współpracę.

Czynności sprzątające obejmują na przykład:

  • odkurzanie sprzętu komputerowego,
  • zmywanie i odkurzanie powierzchni płaskich,
  • czyszczenie oświetlenia biurowego,
  • czyszczenie koszy na odpadki,
  • ścieranie kurzy ze sprzętów i mebli.

Jak znaleźć dobrą firmę sprzątającą?

Na rynku jest dziś sporo firm specjalizujących się w sprzątaniu biur i nie zawsze wiadomo, która oferta jest najbardziej atrakcyjna. Jeśli jednak Twoje biuro znajduje się na terenie województwa mazowieckiego, to dobrym wyborem będzie Aist. To firma z wieloletnim doświadczeniem, która do każdego zlecenia podchodzi w sposób indywidualny.

Przed podpisaniem umowy o współpracę upewnij się, jakie czynności wchodzą w zakresu usługi sprzątania biura. Ważne, by były one opracowane specjalnie z myślą o powierzchniach biurowych, które różnią się swoją charakterystyką od mieszkań i domów.