kancelaria-adwokacka
28 listopada 2018

Kategoria:
Inne

Czym zajmują się kancelarie adwokackie?

Wizyta w kancelarii adwokackiej mało komu kojarzy się dobrze. Wiele osób uważa, że pomoc adwokata jest konieczna w sytuacjach trudnych i kryzysowych. Jest to tylko część prawdy. Lwia część pracy kancelarii adwokackiej nie ma wiele wspólnego z burzliwymi sprawami sądowymi. Polega raczej na pomocy różnym podmiotom. Każdy z nas funkcjonuje w systemie prawnym i może czasem potrzebować wsparcia prawnika.

Zakres usług kancelarii adwokackiej

Popkultura sprawiła, że pracę kancelarii adwokackiej kojarzymy przede wszystkim ze sprawami w sądzie, a te z kolei nie wzbudzają pozytywnych uczuć, bo zazwyczaj idą w parze z konfliktem lub poważnym naruszeniem prawa. Tymczasem zakres usług kancelarii adwokackiej obejmuje nie tylko obronę podejrzanego o przestępstwo czy reprezentowanie strony podczas sprawy rozwodowej. Co dzieje się na co dzień w kancelarii adwokackiej? O to zapytaliśmy u źródła – w Kancelarii Adwokata i Radcy Prawnego Adw. Moniki Plisieckiej-Wajdziak i R. Pr. Krzysztofa Kieczki:

Do kancelarii adwokackiej można zwrócić się z każdym problemem prawnym, niekoniecznie takim, który kończy się przed sądem. Duża część naszej pracy to udzielanie porad, szukanie pozasądowego porozumienia między skonfliktowanymi stronami, sporządzanie umów i pism czy bieżąca obsługa prawna przedsiębiorstw.

Kancelarie adwokackie świadczą pomoc w różnych dziedzinach prawa, np. w zakresie: prawa rodzinnego, spadkowego, mieszkaniowego, gospodarczego, administracyjnego i wielu, wielu innych. Warto wybrać kancelarię, która specjalizuje się w tej gałęzi prawa, której dotyczy nasz problem.

Z czym możesz przyjść do kancelarii adwokackiej?

Chcemy czy nie, wszyscy funkcjonujemy w ramach przepisów prawa. Dotyczą nas one bezpośrednio i oddziałują na nasze życie. Jeżeli nie chcesz, aby ten wpływ był negatywny, ale gubisz się w gąszczu przepisów, zawsze możesz skorzystać z pomocy kancelarii adwokackiej. Tak jak z problemami z samochodem idziesz do mechanika, tak z problemami w kwestiach prawa możesz szukać porady fachowca w zakresie prawa.

Kancelaria adwokacka może się okazać Twoim wsparciem w najważniejszych momentach życia. Do niej bowiem zwrócisz się, szukając porady przy okazji takich wydarzeń, jak: planowanie podziału majątku z przyszłym małżonkiem, zakładanie własnej firmy, szukanie porozumienia z drugą stroną, z którą jesteś skonfliktowany, otrzymanie spadku, rozwód, kupno lub sprzedaż mieszkania. Poza jednorazowymi poradami możesz też korzystać z prawnego wsparcia w bieżących sprawach, szczególnie jeśli jesteś przedsiębiorcą i niedopilnowanie pełnej zgodności Twoich działań z prawem może Cię sporo kosztować.