11 września 2017

Kategoria:
Inne

Czym się różni satyna od satyny bawełnianej?

Wybór odpowiedniej pościeli jest kluczowym elementem, który pozwoli nam się dobrze wysypiać. To z jakiej tkaniny będzie wykonana ma bardzo duże znaczenie dla naszej wygody oraz, co niewiele osób wie, dla naszego zdrowia. Zdecydowanie najlepszym wyborem będzie zakup pościeli wykonanej z satyny bawełnianej, która łączy w sobie wygląd oraz przyjemność dotyku klasycznej satyny z możliwością oddychania charakterystyczną dla pościeli bawełnianej.

Różnice pomiędzy satyną a satyną bawełnianą

Satyna bawełniana to tak naprawdę pościel bawełniana wykonana ze splotem satynowym. Jest to bardzo ważne, ponieważ ze względu na swoje zdrowie powinniśmy zawsze wybierać pościel bawełnianą, która gwarantuje nam dobre oddychanie oraz znakomity komfort snu, a w dodatku ma właściwości hipoalergiczne.

Jak tłumaczy nasz rozmówca, specjalista ze sklepu DesignStyle w Częstochowie, który oferuje swoim klientom m.in. szeroki wybór pościeli, koców, ręczników oraz zasłon: Powodem, dla którego ludzie decydują się na zakup pościeli satynowej jest jej niesamowity, elegancji wygląd oraz fakt, że jest ona bardzo przyjemna w dotyku. Niestety na tym zalety pościeli satynowej w zasadzie się kończą. Satyna jest niestety bardzo drogim materiałem, wykonana z jedwabnych przędz atłasowych jest dostępna jedynie dla najbogatszych klientów, a przy tym jej stosowanie nie jest tak korzystne dla naszego zdrowia jak korzystanie z pościeli z satyny bawełnianej. Ta druga jest za to idealnym połączeniem zalet satyny z zaletami bawełny. Wyglądem w zasadzie nie różni się od satyny, jest też równie przyjemna w dotyku, a przy tym zachowuje wszystkie zalety bawełny.

W jaki sposób wytwarzana jest pościel z satyny bawełnianej

Satyna bawełniana, przez niektórych zwana także bawełną satynową, jak już żeśmy wspomnieli, jest materiałem w stu procentach wykonanym z bawełny, jednak ze splotem satynowym. Dzięki temu ma charakterystyczną śliskość w dotyku, a przy tym jest niezwykle przewiewna i nie klei się do ciała. Jednocześnie jest bardzo ładna i z pewnością stanie się ozdobą każdej sypialni. Pościel z satyny bawełnianej jest najlepszym wyborem zarówno dla dzieci, jak i dla osób starszych, którym zależy na zapewnieniu sobie wysokiego komfortu snu.

Żeby jednak mieć pewność, że dokonaliśmy dobrego wyboru, przed zakupem warto jest sprawdzić, czy wybrana pościel faktycznie jest wykonana w 100 proc. ze splotu bawełnianego, czy może są w nim także domieszki jakichś innych, syntetycznych materiałów. To bardzo ważne, ponieważ nawet niewielka ilość sztucznych materiałów może sprawić, że pościel straci swoje właściwości hipoalergiczne oraz nie będzie tak dobrze przepuszczała powietrza.