praca ekipy remontowej
15 kwietnia 2020

Kategoria:
Inne

Czym się kierować przy wyborze ekipy remontowej?

Dobry fachowiec to dziś specjalista na wagę złota. Rynek jest przesycony firmami remontowo-budowlanymi, ale nie każda z nich zasługuje na uwagę – zwłaszcza, gdy klientowi zależy na jakości wykonania. Zapewne wiele razy słyszałeś historię o źle wykonanym zleceniu lub niekompetencji pracowników „budowlanki”. Jak unikać takich sytuacji i wybrać odpowiedniego usługodawcę?

Z polecenia czy z internetu?

Czy ekipa z polecenia rzeczywiście jest bardziej wiarygodna od tej nieznanej, ale z imponującym portfolio? Pamiętaj, że to, co sprawdziło się u znajomego, niekoniecznie znajdzie zastosowanie w przypadku Twojej nieruchomości.

Każde zlecenie jest inne i potrzeba podejścia elastycznego. Poza tym jakość świadczonych usług może zmieniać się w czasie – to, że ktoś solidnie wykonywał zlecenia kilka lat temu, nie oznacza, że dziś pracuje w ten sam sposób. Trzeba wziąć pod uwagę taką ewentualność.

Kwestie formalne

– Żaden renomowany zleceniobiorca nie będzie pracować bez podpisanej umowy i nie wystawiając faktury na wykonane usługi. Takie dokumenty to absolutna podstawa udanej współpracy, i to dla obu stron transakcji – przekonuje ekspert z firmy remontowej Judziński.

Upewnij się również, czy na wykonane prace obowiązuje gwarancja. Czasem może się zdarzyć, że zawini nie fachowiec, a na przykład materiał – wówczas łatwo można naprawić taką usterkę, oczywiście bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

Liczy się doświadczenie

W branży remontowo-budowlanej szczególnie liczy się doświadczenie. Przed podpisaniem jakiejkolwiek umowy należy zorientować się, jak długo dana firma remontowa istnieje na rynku i jakie remonty wykonywała do tej pory. Renomowane ekipy udostępniają swoim klientom portfolio ze zdjęciami i opisem świadczonych dotychczas usług oraz referencje zadowolonych zleceniobiorców.

Wiedzę praktyczną zweryfikujesz już podczas pierwszej rozmowy. Jeśli specjalista odpowiada na Twoje pytania pewnym głosem i w sposób merytoryczny – najprawdopodobniej masz do czynienia z doświadczonym usługodawcą.

Czy to oznacza, że należy od razu skreślić mniej doświadczone przedsiębiorstwa wykończeniowe? Niekoniecznie. W końcu każdy od czegoś zaczynał. Niemniej, mało doświadczony specjalista raczej nie będzie „porywał się” na duże remonty, tylko zacznie od wykonywania mniejszych zleceń. Jeśli więc do kompleksowego wykańczania dużej nieruchomości zgłasza się firma bez referencji i o niewielkim doświadczeniu, to warto zastanowić się dwa razy.

Dobry kontakt świadczy o profesjonalizmie

Na pewno każdy słyszał historie o tym, jak fachowcy przyszli, wykonali pracę w sposób niedbały, otrzymali część wynagrodzenia, a potem słuch po nich zaginął.

Chcesz tego uniknąć? Już od samego początku współpracy zwracaj uwagę na to, czy kontakt z kierownikiem ekipy nie jest utrudniony – czy odbiera telefony lub oddzwania tego samego dnia? Czy sprawnie i szybko udziela odpowiedzi na zadane pytania? To wszystko świadczy o profesjonalizmie.