21 marca 2021

Kategoria:
Inne

Czym są osadniki do wycieraczek?

Zwykła tekstylna wycieraczka do butów może okazać się niewystarczająca do tego, aby zabezpieczyć wnętrze budynku przed dostawaniem się do niego zanieczyszczeń takich jak pył, wilgoć czy piasek. Dlatego na rynku pojawiły się specjalne rozwiązania, jakim są wycieraczki wyposażone w odpowiednie osadniki. W niniejszym artykule opisujemy czym dokładnie są osadniki do wycieraczek?

Wycieraczki w budynkach użytkowych

Duża ilość ludzi, która regularnie wchodzi czy wychodzi z jakiegoś budynku, wiąże się z tym, że do wnętrza będą się dostawały duże ilości zanieczyszczeń osadzonych na podeszwach butów lub kółek wózków. W związku z tym stanem rzeczy na rynku pojawiła się potrzeba opracowania produktu, który zminimalizowałby ilość zanieczyszczeń wnoszonych do budynku. Właśnie w taki sposób powstały specjalne wycieraczki metalowe z osadnikiem. Zapytaliśmy pracownika firmy Unimat o to, czym charakteryzują się te wyroby? Powiedział nam, że:

Wycieraczki metalowe są dużo bardziej skuteczne w oczyszczaniu podeszwy czy kółek wózka niż jakikolwiek inne rozwiązanie. Jednak do prawidłowego działania muszą być wyposażone w osadniki systemowe, do których będzie odprowadzany brud. Z uwagi na fakt, że są one montowane na stałe i nie da się łatwo ich rozebrać, musi istnieć możliwość ich opróżniania z nagromadzonego pyłu. Osadniki systemowe można bez problemu wyciągnąć, opróżnić i włożyć z powrotem na miejsce.

Gdzie wycieraczki z osadnikiem znajdują zastosowanie?

Wszędzie, gdzie natężenie ruchu jest duże, tam sprawdzi się dobra wycieraczka metalowa z osadnikiem. Jest to niezwykle skuteczne rozwiązanie, gdyż zanieczyszczenia nie mają szansy unosić się w powietrzu i trafiać do wnętrza budynku, lecz od razu są gromadzone w specjalnych osadnikach. Tak więc wejścia do budynków jak biurowce, obiekty publiczne, parkingi, galerie handlowe mają zainstalowane wycieraczki z osadnikiem.

Z czego wykonywane są osadniki?

Po to, aby zagwarantować trwałość eksploatacji przez wiele lat, do produkcji osadników najczęściej wykorzystuje się aluminium. Aluminiowe osadniki są bardzo lekkie, wytrzymałe i odporne na działanie wszelkiego rodzaju czynników atmosferycznych. Dobry osadnik to taki, który można swobodnie opróżnić i nie obawiać się o jego stan nawet jeżeli będzie narażony na działanie najbardziej niekorzystnych warunków pogodowych. Warto również pamiętać, że oprócz regularnego opróżniania osadnik winno się czyścić przy użyciu specjalnych środków chemicznych.