26 czerwca 2017

Kategoria:
Inne

Na czym polega outsourcing druku?

Drukarki oraz różnego rodzaju urządzenia wielofunkcyjne to niezbędny element wyposażenia każdej firmy, której działalność wymaga produkcji dużej ilości dokumentów. Koszty zakupu takiego sprzętu oraz późniejszej jego eksploatacji bardzo często okazują się jednak zbyt wysokie, szczególnie dla małych przedsiębiorstw, które nie posiadają ugruntowanej pozycji na rynku i liczą się z każdą wydaną złotówką. To właśnie dla nich stworzona została usługa outsourcingu druku. Na czym on polega?

Outsourcing druku – o co w tym chodzi?

„Outsourcing” to pojęcie powszechnie spotykane w zarządzaniu. Polega ono na przekazaniu niektórych zadań, które firma musiałaby wykonać samodzielnie innymi podmiotom. Czynności takie jak obsługa księgowa czy chociażby sprzątanie wykonywane są na zlecenie danej firmy przez firmy zewnętrzne. Taki proces wydzielania ze struktur firmowych poszczególnych obowiązków pozwala znacznie obniżyć koszty prowadzenia przedsiębiorstwa, między innymi poprzez uwolnienie od konieczności zatrudnienia własnych pracowników, którym trzeba wypłacić pełne pensje oraz ubezpieczenie, oraz zakup niezbędnych im narzędzi. Korzystając z outsourcingu usług dana firma ponadto może skupić się na realizacji kluczowych dla niej celów. Czym w takim razie jest outsourcing druku? Wbrew temu co można by pomyśleć usługa ta nie polega na przyjmowaniu zleceń na druk dokumentów, gdyż takie rozwiązanie byłoby zbyt kosztowne i mało nieefektywne. Zamiast tego mamy do czynienia z dzierżawą drukarek lub urządzeń wielofunkcyjnych. Zasada współpracy jest bardzo prosta: firma posiadająca drukarki na podstawie umowy wypożycza swemu zleceniodawcy odpowiednie urządzenia i nalicza opłatę zależną od ilości zadrukowanych stron.

Zalety outsourcingu druku

Rozwiązanie takie posiada liczne zalety dla przedsiębiorcy. Przede wszystkim – jest ono zdecydowanie znacznie tańsze, niż kupno własnych drukarek, szczególnie jeśli firma potrzebuje wysokiej klasy, drogiego sprzętu przystosowanego do drukowania dużych ilości dokumentów. Należy pamiętać, że sumaryczny koszty drukarki to nie tylko cena jej zakupu, ale również eksploatacji, a więc przede wszystkim zakupu tonerów i papieru. Przypadkowy, omyłkowy dobór nieodpowiednich materiałów jest nie tylko marnotrawstwem pieniędzy, ale może również prowadzić do awarii urządzenia – a to co z kolei prowadzi do dalszych wydatków, związanych z naprawą. Korzystają z outsourcingu nie musimy martwić się żadną z tych kwestii, gdyż w ramach współpracy z firmą outsourcingową, taką jak HiCopy Automatyka Biurowa, zyskujemy również opiekę serwisową nad wypożyczonymi drukarkami. Wykwalifikowani pracownicy utrzymują urządzenia w odpowiednim stanie, dbają o dobór właściwych tonerów i papieru oraz usuwają pojawiające się usterki. Dodatkowym plusem, pozytywnie wpływającym na ponoszone przez nas koszty jest prowadzenie statystyk wydruków – dzięki nim jesteśmy w stanie zminimalizować wykorzystanie urządzeń.