27 października 2017

Kategoria:
Inne

Czym charakteryzują się skrzynki pocztowe do urzędów?

Rodzaje skrzynek pocztowych dla urzędów

Skrzynki i skrytki na listy używane w urzędach pocztowych muszą sprostać wymaganiom „hurtowej” obsługi korespondencji. Każdego dnia przez pocztę przewijają się tysiące przesyłek o różnych gabarytach i niekiedy cennej zawartości. Tym, co pozwala zapanować nad chaosem, są specjalistyczne skrzynki i skrytki. Są one dwufunkcyjne – umożliwiają korzystanie z poszczególnych skrytek przy nadawaniu przesyłki, ale obsługa poczty może otworzyć je wszystkie naraz, aby opróżnić skrzynkę. O to, jakie ich rodzaje wyróżniamy, zapytaliśmy u źródła, czyli u producenta – w firmie Metako.

Proponujemy różne rodzaje skrzynek – wolnostojące lub montowane w ścianie, dowolnie konfigurowane z ruchomych segmentów albo takie we wspólnej obudowie, z drzwiami jednoskrzydłowymi albo trójskrzydłowymi, dające możliwość znakowania poszczególnych skrytek… 

Potrzeby urzędu pocztowego zależne są od tego, ile adresów on obsługuje, jak dużo przesyłek dziennie przez niego przechodzi, a także od tego, jakie są warunki lokalowe. Stąd różnorodność rozmiarów i sposobów montażu skrzynek pocztowych. Przyjrzyjmy się bliżej kilku z nich.

Charakterystyka skrzynek dla urzędów pocztowych

Opiszemy tu dwa modele skrzynek pocztowych: zestaw do urzędów pocztowych z blachy nierdzewnej oraz zestaw z drzwiami głównymi.

Pierwszy rodzaj skrzynek pocztowych buduje się z niezależnych modułów, dzięki czemu można stworzyć konfigurację odpowiednią dla danego miejsca i potrzeb. Każdy element konstrukcji jest wykonany ze stali nierdzewnej, co sprawia, że skrzynka jest niezwykle trwała. Przeznaczona do montażu wnękowego dodatkowo oszczędza miejsce. W skład zestawu wchodzą 32 skrytki w dwóch rozmiarach (300 × 300 × 400 mm oraz 300 × 150 × 400 mm) zespolone nierdzewnym kątownikiem. Nadawanie przesyłek odbywa się od strony zaplecza, a odbiór od frontu.

Zestaw z drzwiami głównymi jest przeznaczony do montażu niezależnego lub wnękowego. Zarówno nadanie, jak i odbiór paczek odbywa się z tej samej strony. Nadając przesyłkę, korzysta się z drzwiczek poszczególnych skrytek, a ich odbiór odbywa się przez drzwi główne, które odsłaniają wszystkie skrytki równocześnie.  Konstrukcja składa się z 28 skrytek w dwóch rozmiarach (300 × 300 × 400 mm oraz 300 × 150 × 400 mm). Drzwi główne są doskonale zabezpieczone – zawartość chroni zamek o trzech ryglach w różnych miejscach.