10 listopada 2020

Kategoria:
Inne

Czym charakteryzują się przetłaczarki do gazów?

Wybór konkretnej przetłaczarki do gazów zależy tylko i wyłącznie od osobistych preferencji i zapotrzebowania. W przypadku osób prywatnych wersje przenośne wydają się być bardziej komfortowe, gdyż pozwalają na większą swobodę korzystania, podczas gdy w dużych firmach lepszym wyborem są wersje stacjonarne, które zapewniają stały dostęp.

Przetłaczarki występują w dwóch wariantach:

  • przetłaczarka z silnikiem elektrycznym,
  • zasilana pneumatycznie, która do pracy wymaga zasilania powietrzem z butli lub kompresora niskociśnieniowego.

Zastosowanie przetłaczarki świetnie sprawdzi się dla osób, które mają źródło gazu pod niskim ciśnieniem i chcieliby je przetoczyć do zbiornika pod wyższym ciśnieniem (np. mają duży zbiornik gazu 40 bar, a chcą je magazynować w mniejszych butlach na 300 bar). Drugą grupą użytkowników są ci, którzy używają gazów (typu tlen, hel, azot, itp.) i po skończonej pracy pozostaje  w butli niewielka ilość tego gazu, która normalnie by się zmarnowała – zostałaby oddana jeśli zbiornik był wynajęty. Przy użyciu przetłaczarki można kilkoma prawie pustymi butlami napełnić do pełna jeden zbiornik, albo zmagazynować w większej, zbiorczej butli.

Zastosowanie przetłaczarek do gazów

Proste w obsłudze urządzenia sprawdzają się przy przetłaczaniu różnych gazów – w tym tlenu i dwutlenku węgla.  Pozwalają na przetłoczenie gazu pod niskim ciśnieniem i doprowadzenie go do pożądanego ciśnienia. W takiej formie możliwe jest bezpieczne napełnienie pojemników ciśnieniowych, takich jak butle do nurkowania lub przemysłowe.

Większość przetłaczarek ma bardzo solidną i jednocześnie prostą konstrukcję, dlatego jest sprzętem niezawodnym i oferuje doskonałą wydajność przy stosowaniu tlenu, helu, argonu i azotu. Wiele firm oferuje możliwość adaptacji do przetłaczania innych gazów na specjalne życzenie. Wszystko to jest uzależnione od potrzeb klientów – wyjaśnia pracownik firmy Astro, specjalizującej się w produkcji i handlu urządzeń przetłaczających, dostarczających sprzężone powietrze.

Przetłaczarki do gazów są idealnym rozwiązaniem wszędzie tam, gdzie wymagana jest szybkość i niezawodność. Dlatego też sprawdzają się fenomenalnie w centrach nurkowych, w których bezpieczeństwo jest kwestią fundamentalną. Przetłaczarki wykorzystywane są również często w użytku profesjonalnym, militarnym i nurkowaniu technicznym.