meble ekspozycyjne w sklepie
19 stycznia 2022

Kategoria:
Inne

Czym charakteryzują się nowoczesne meble ekspozycyjne?

Meble ekspozycyjne jak sama nazwa wskazuje, służą do eksponowania różnych produktów. Odpowiednio wystawiony asortyment w witrynach sklepowych ma przyciągać uwagę kupujących i zachęcać do odwiedzenia lokalu. Od właściwego zaprojektowania i rozstawienia mebli sklepowych zależy to, w jaki sposób prezentuje się asortyment sklepu.

Jakie powinny być nowoczesne meble ekspozycyjne?

Meble sklepowe muszą być solidne i wytrzymałe na uszkodzenia oraz dopasowane do obciążeń, czyli do rodzaju towaru, jaki zostanie na nich umieszczony. Projekty nowoczesnych mebli ekspozycyjnych pozwalają dopasować gabloty, wieszaki i półki do konkretnej grupy towarów, co pozwala na przygotowanie atrakcyjnej wizualnie wystawki w sklepie. Dzięki meblom sklepowym możliwa jest organizacja przestrzeni oraz właściwe pogrupowanie poszczególnych przedmiotów.

Warto pamiętać, że najważniejszy w sklepie jest towar i to właśnie artykuły wystawione na sprzedaż, mają przyciągać wzrok klienta. Nowoczesne meble ekspozycyjne projektowane są w taki sposób, aby umożliwić atrakcyjną ekspozycję. Oznacza to, że powinny być niemal niewidoczne i umożliwić maksymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni. Najbezpieczniejszym wyborem są meble w stonowanych barwach, najlepiej, jeśli kolorystyka regałów jest dopasowana do barw dominujących w lokalu. Wówczas całość ekspozycji nie przytłacza, co sprzyja decyzjom zakupowym.

Jak wybrać odpowiednie meble do sklepu?

Producentem mebli ekspozycyjnych jest firma Bemarc, która realizuje nawet najbardziej wymagające zamówienia dla klientów z całej Europy. Projekty nowoczesnych mebli do sklepów uwzględniają nie tylko kwestie związane z funkcjonalnością konkretnej przestrzeni, ale także aspekty estetyczne. Meble powinny być dopasowane do profilu działalności sklepu. A zatem inne ekspozycje przygotowuje się do sklepu z biżuterią a inne do sklepu z odzieżą.

Niekiedy meble stanowią ważny element aranżacji, zwłaszcza w ekskluzywnych butikach. Przeszklone witryny, stoły wystawowe czy też komody pozwalają na ciekawe wyeksponowanie towaru i jednocześnie decydują o estetyce wnętrza. Niezależnie jednak od rodzaju sprzedawanego towaru, w sklepie musi panować przede wszystkim logiczny porządek. Odpowiedni dobór mebli sklepowych pomoże zorganizować przestrzeń. Nowoczesne wzornictwo w połączeniu z funkcjonalnością to najważniejsze aspekty projektowania mebli ekspozycyjnych. Towar ma nie tylko atrakcyjnie się prezentować, ale także musi być łatwo dostępny.