27 września 2017

Kategoria:
Inne

Czym charakteryzują się myjnie kontenerowe

Własny biznes to marzenie wielu młodych ludzi. O ile jeszcze dwadzieścia lat temu na otwarcie własnej działalności decydowały się wyłącznie osoby bardzo odważne, dziś nikogo to już nie przeraża. Ciekawym pomysłem na działalność gospodarczą, która sprawdzi się w każdym mieście, jest myjnia kontenerowa. Samochodów na naszych drogach pojawia się coraz więcej z roku na rok, a mycie aut w przydomowych podwórkach jest karane mandatami. Każdy posiadacz czterech kółek od czasu do czasu korzysta więc z myjni. Czym charakteryzują się myjnie kontenerowe?

Charakterystyka myjni kontenerowej

Jak w praktyce wygląda myjnia kontenerowa, omówimy na konkretnym przykładzie jednego z wiodących producentów. Wyposażenie techniczne myjni instalowane jest w kontenerze technicznym, aby zapewnić im odpowiednią ochronę. Kontener jest skonstruowany w taki sposób, by zapewniać łatwy dostęp do urządzeń – musimy je przecież kontrolować, regulować, uzupełniać środki chemiczne i konserwować. Czasem konieczne są też drobne naprawy. System myjni pozwala na konfigurowanie stanowiska zgodnie z wymaganiami i oczekiwaniami klienta. Moduły systemów są ujednolicone i mają zunifikowane przyłącza, co ułatwia projektowanie kompleksowej myjni i jej rozbudowywanie. To inwestor wybiera, jakie elementy systemu chce zakupić i zainstalować w swojej myjni. Wraz z rozwojem działalności gospodarczej system może być w przyszłości rozbudowywany o kolejne stanowiska, jeśli będzie to opłacalne.

System sterowania myjnią jest oparty na nowoczesnych komputerach przemysłowych, które rozpoznają, ile stanowisk zostało połączonych w całość. Komputer pozwala nam na przeglądanie analiz finansowego obrotu z dowolnego okresu, na przykład ostatniego dnia, tygodnia, miesiąca, czy roku – mówi nam przedstawiciel firmy EHRLE z centralą w Szczecinie. Możemy kontrolować podsumowania, co jest dużym udogodnieniem dla przedsiębiorcy.

Kontenery techniczne myjni i sterowanie

W kontenerach technicznych myjni umieszczane jest całe wyposażenie techniczne, czyli uzdatnianie wody, pompy, ogrzewanie, systemy płatności. Solidni producenci myjni kontenerowych oferują je w kilku wariantach. Może to być kontener typu „sandwich” ze stali nierdzewnej, z termoizolacją. Rama wykonana jest ze stali nierdzewnej, a izolację stanowi pianka poliuretanowa. Inny wariant to prefabrykowany kontener betonowy lub prefabrykowany kontener betonowy z termoizolacją. Nowoczesne myjnie kontenerowe mają możliwość zdalnej kontroli danych oraz ustawień przez Internet lub GSM. Standardowy panel dotykowy ma dostęp do wszystkich podstawowych ustawień, a więc na przykład czasów pracy, dozowania chemii, tzw. happy hours oraz do wszystkich statystyk przychodów myjni. W panelach udostępniane są między innymi takie parametry jak ciśnienie wody z sieci, kontrola ciśnienia roboczego wody, czy ciśnienie wody osmotycznej. Dodatkowo panel pokazuje poziom wosku, nabłyszczacza i mikroproszku.