Piła do drewna
19 sierpnia 2021

Kategoria:
Inne

Czy warto zainwestować w wielopiłę do drewna?

Wielopiła to urządzenie, które pozwala na obróbkę surowca w ekspresowym tempie. Stosowanie wielopiły do drewna idealnie sprawdza się, aby zamienić surowe drewno w deski lub listwy. Urządzenia te są do ekspansji przedsiębiorstwa lub warsztatu stolarskiego, ponieważ zapewnią szybkość i dokładność pracy, które są nieporównywalne do manualnego rzemiosła stolarskiego. Dodatkowo zużywają mniej surowca i wytwarzają mniej trocin dzięki swojej dokładności. Jakie są zalety wielopiły do drewna?

Wielopiła do drewna – zalety

Wielopiła sprawdzi się, gdy trzeba rozciąć większe fragmenty drewna (np. małe drzewa) na mniejsze. Tarcze umożliwiają rozcięcia drewna na kilka mniejszych podłużnych fragmentów w kształcie desek. Aby wyprodukowane kawałki drewna były równe, wielopiły posiadają tuleje dystansujące. Urządzenia tego typu używają zarówno warsztaty stolarskie, jak i tartaki, ponieważ pozwalają ciąć szybko fragment drewna na jednocześnie kilka kawałków. Z tego powodu jest to maszyna, którą często wybiera wiele przedsiębiorców. Można stosować je do różnych typów drewna – niektóre są nawet dedykowanie do określonych zadań. Dokonując zakupu wielopiły do drewna, należy zadać sobie pytanie, czy do pracy potrzebna jest prędkość i precyzja profesjonalnej maszyny stolarskiej. Prowadząc hobbystycznie jednoosobowy, mały warsztat, gdzie wszystkie czynności wykonuje się ręcznie, z pewnością wielopiły nie będą niezbędne. Natomiast, jeśli prowadzi się przedsiębiorstwo lub przyjmuje wiele zamówień, pracując solo, bez maszyny gąsienicowej, która przygotowuje podwaliny pod stworzenie wspaniałych mebli, trudno się obejść.

Jakie wielopiły do drewna wybrać?

Żeby praca w warsztacie była wydajna, a samo wyposażenie przemyślane, trzeba dobierać je pod kątem tego, jakie czynności będą realizowane. Nawet podstawowe urządzenia gwarantują dobre tempo, wysoką wydajność, powtarzalność detali, a w dodatku poprawiają poziom bezpieczeństwa. Takie urządzenia oferuje dystrybutor maszyn i urządzeń do obróbki drewna INTER-PART – wielopiły wyróżniają się wysoką jakością pracy i precyzją wykonania. Takie maszyny sprawdzą się z pewnością w warsztacie stolarskim, gdzie produkowane są detale, konstrukcje, meble i inne elementy z drewna. Umożliwiają wycinanie w nich podłużnych cięć, przygotowywanie listew z pryzm, a także desek. Zakup wielopił to rozwiązanie, które pozwala zaoszczędzić czas podczas obróbki drewna, zwłaszcza że wszystkie parametry pracy takie jak odległość między cięciami czy ich głębokość ustawia się samemu mechanicznie lub elektronicznie.