23 maja 2019

Kategoria:
Inne

Czy reklamy na słupach ogłoszeniowych są skuteczne?

Czy reklamy na słupach ogłoszeniowych mogą jeszcze zaskoczyć? Jeżeli zastanowimy się nad oryginalnym miejscem i przy zapełnianiu słupa reklamą będziemy myśleć niestandardowo, to tak. Przeczytaj, dlaczego słup ogłoszeniowy może oddziaływać na odbiorcę. Sprawdź, gdzie najlepiej jest go umieścić  i przekonaj się, że słup ogłoszeniowy może przybrać różne formy.

Jak reklamy na słupach ogłoszeniowych działają na odbiorcę?

Żyjemy w świecie, w którym reklama jest zjawiskiem powszechnym. Zewsząd otaczają nas różnorodne bodźce, które przez swoją intensywność tracą na sile – trudno jest przykuć oko odbiorcy. Jednak gdy idziemy ulicą czy czekamy na przystanku na nadjeżdżający autobus, nasz wzrok zostaje przywabiony przez rzeczy, które znajdują się na jego wysokości.

Słup ogłoszeniowy jest obiektem, na który przechodnie zwracają uwagę.

Słupy reklamowe koncentrują  wszystkie informacje oraz reklamy w jednym miejscu. Słup nie jest trwale związany z gruntem. Można go przenosić, a specjalne pozwolenia na budowę nie są wymagane – tłumaczy specjalista z firmy Asklepios.

Słup to duża powierzchnia reklamowa. Można na nim przykleić liczne plakaty, informacje, ogłoszenia. Sposobów wykorzystania jest wiele. Przy wyborze słupa należy kierować się przede wszystkim jakością. Musi on wytrzymać różne warunki atmosferyczne, być trwały.

Najlepszym miejscem na słup ogłoszeniowy jest park czy chodnik w pobliżu kosza lub ławki. Trzeba znaleźć punkty, gdzie ludzie się zatrzymują – czekają na coś czy po prostu mają chęć odpocząć. Wtedy szansa, że ich wzrok skupi się na reklamach jest większa.

O tym, czy słup jest atrakcyjny dla przechodnia i czy zwróci on na niego uwagę decyduje miejsce oraz wygląd. To są dwie kwestie, które trzeba dokładnie przemyśleć dokonując zakupu.

Jak może wyglądać słup ogłoszeniowy?

Świetną inspiracją są słupy ogłoszeniowe, które wychodzą poza znany schemat. Szukanie oryginalnych rozwiązań sprawi, że nasza reklama będzie bardziej zauważalna. Świetnym przykładem jest słup, który imitował załogę statku kosmicznego. W nocy oczom przechodniów ukazywał się podświetlany talerz kosmiczny. Snop światła rozświetlał sylwetkę przybysza z innej planety, który opuścił swój powietrzny wehikuł – taki element w przestrzeni miejskiej zaciekawi przechodnia. Warto inspirować się ciekawymi pomysłami.

Trzeba stawiać na oryginalność. Niestandardowe naklejenie plakatów czy różnorodność jaskrawych kolorów sprawią, że słup ogłoszeniowy będzie wywoływał ciekawość i sprawiał, że przechodzień zatrzyma się i zainteresuje reklamą.