kontener biurowy
7 stycznia 2019

Kategoria:
Inne

Czy budowa biura kontenerowego to dobry pomysł?

Przestrzeń biurowa powinna łączyć w sobie funkcjonalność z walorami estetycznymi. Biuro to przede wszystkim miejsce pracy, które powinno zapewniać komfort pracownikom, ale powinno też wyróżniać się efektownym designem, który zrobi wrażenie na klientach. Te cechy, a do tego szybkość realizacji i łatwość montażu, łączą w sobie biura kontenerowe. Dlaczego warto w nie inwestować?

Biuro z kontenerów – charakterystyka

Biura kontenerowe wpisują się w modny ostatnio trend, jakim jest budownictwo modułowe. Polega ono na wykorzystaniu gotowych elementów, tzw. prefabrykatów, w konstrukcji różnego rodzaju budynków, w tym o przeznaczeniu mieszkalnym, ale też biurowym. Czym dokładnie charakteryzują się biura kontenerowe?

Biura kontenerowe wykonuje się z osobnych modułów, które można dowolnie ze sobą łączyć. – Mówi pracownik firmy Modular System oferującej innowacyjne rozwiązania w budownictwie modułowym. – Dzięki temu można projektować i modyfikować przestrzeń biurową zgodnie z bieżącymi potrzebami i możliwościami przedsiębiorców. Moduły można ze sobą łączyć w wielkopowierzchniowe i wielopiętrowe budynki z dowolnym układem ścian działowych, a także z sanitariatami oraz niezbędnym zapleczem socjalnym. Nie bez znaczenia jest też bogactwo możliwości aranżacyjnych, dzięki którym można dowolnie wykończyć i wyposażyć tak zaprojektowane wnętrza oraz zadbać o elewację biura. Warto przy tym zaznaczyć, że tego typu modułowe obiekty można łatwo rozbudowywać, a nawet transportować w inne miejsca, gdyż nie wymagają one zastosowania stałych fundamentów.

Wykorzystując kontenery modułowe, można projektować tradycyjne biura, zaplecza firm, a także pawilony ekspozycyjne oraz handlowe służące np. jako sklepy czy kioski. Biura kontenerowe mogą zawierać sanitariaty, pomieszczenia socjalne, część restauracyjną czy nawet sale konferencyjne. Istnieje również możliwość stworzenia powierzchni magazynowej.

Zalety biura kontenerowego

Dlaczego budowa biura kontenerowego to rozwiązanie, którym warto się zainteresować? Do zalet tego typu budownictwa modułowego należy:

  • Szybkość realizacji – budynek może zostać zaprojektowany, wykonany i wykończony w niezwykle krótkim czasie, a to dzięki prefabrykacji i łatwemu montażowi poszczególnych modułów.
  • Mobilność – biuro kontenerowe nie wymaga stałych fundamentów i można je z łatwością nie tylko zamontować, ale też zdemontować i przetransportować w wybrane miejsce.
  • Funkcjonalność – bogate możliwości rozbudowy i wykończenia biura, a do tego trwałość oraz izolacyjność konstrukcji sprawiają, że biuro kontenerowe to wysoki standard realizacji i komfortowe warunki pracy.
  • Estetyka – nowoczesne biura kontenerowe zaskakują swoim designem i prezentują się niezwykle efektownie, stanowiąc znakomitą wizytówkę każdej firmy.

Liczne atuty budownictwa modułowego sprawiają, że biura kontenerowe zyskują coraz więcej zwolenników na rodzimym rynku budowlanym.