maszyny-rolnicze
21 sierpnia 2018

Kategoria:
Inne

Części do maszyn rolniczych – oryginalne czy zamienniki?

Aby maszyny rolnicze działały bezawaryjnie, wymagają regularnego serwisowania. Wymieniając zużyte lub zepsute części do maszyn typu kombajn, sieczkarnia, traktor, ciągnik rolniczy bądź innych, można zdecydować się na produkty oryginalne, prosto od producenta lub ich tańsze zamienniki. Jakie części do maszyn rolniczych sprawdzą się lepiej? Dowiedz się, jakie części warto wybrać oraz gdzie najlepiej dokonać zakupu.

Maszyny rolnicze: Jakie części warto wybrać – oryginalne czy zamienniki?

Gdy podzespoły w maszynie ulegną zużyciu lub wystąpi ich nagła awaria, jednym z rozwiązań jest zakup części do maszyn rolniczych prosto od producenta. W takich przypadkach warto pamiętać, by decydować się tylko na te firmy, które posiadają w swojej ofercie oryginalne części do maszyn rolniczych takich jak traktor, kombajn czy ciągnik rolniczy, gdyż ma się wtedy pewność, że ich jakość będzie na najwyższym poziomie. Oryginalne części do maszyn rolniczych odróżnia od zamienników to, że w ich przypadku producenci dokładają wszelkich starań w projektowanie, testowanie, a także ew. modyfikowanie konstrukcji, co z kolei przekłada się na najlepiej dopasowane do maszyn elementy.

Tym samym tylko oryginalne części będą pracować wydajnie i przez wiele lat. Tańsze zamienniki chociaż z początku mogą zachwycać bardziej atrakcyjną ceną, to po przyjrzeniu się ich zaletom, można przekonać się, że w krótkim czasie właściciel będzie ponownie musiał wymieniać zużytą część lub co gorsza będzie musiał zmierzyć się z nagłą awarią. Tym samym, należy podkreślić, że przy wyborze części do maszyn rolniczych cena odgrywa dużą rolę, jednak nie powinna być kwestią decydującą.

Gdzie kupić części do maszyn rolniczych?

Jeśli podczas serwisowania maszyny rolniczej okazało się, że jakąś część należy wymienić, warto skrupulatnie wybrać sklep, w którym można dokonać zakupu. Najlepiej zdecydować się na taki, w którym można kupić części wiodących producentów m.in. Mesko, Famarol, Orkan, John Deere itp. – ciekawą ofertę ma sklep Czemarol z Tarnowa części do traktorów. Decydując się na znanych i cenionych producentów, ma się gwarancję, że części do maszyn rolniczych będą wysokiej jakości i tym samym posłużą latami. Ponadto, w przeciwieństwie do tańszych zamienników, właściciel ma pewność, że faktycznie będą pasowały. Nierzadko wybór gorszej jakości części zamiennych do maszyn rolniczych wiąże się z wygenerowanie większych kosztów, co z kolei przekłada się np. na dłuższy przestój maszyny.