budowa hali
20 kwietnia 2016

Kategoria:
Inne

Od czego rozpocząć budowę hali?

Hale stalowe odgrywają coraz większą rolę w przemyśle. Wszechstronność, estetyka, trwałość i lekka konstrukcja – to podstawowe cechy tego typu budowli. Nie sprawiają kłopotu przy montażu i demontażu, pozwalają oszczędzić pieniądze, cenny czas oraz powierzchnię, którą możemy dowolnie dzielić według naszego zapotrzebowania.

Szerokie zastosowanie hal stalowych

Hale stalowe są obecnie wykorzystywane w różnych dziedzinach. Najczęściej jest to przemysł, który wymaga spełnienia odpowiednich wymagań technologicznych w zakresie obciążeń i rozpiętości. Hale przemysłowe dzięki swoim cechom są również przystosowane do zmian technologii i odmiennego użytkowania obiektu. Na przechowywanie różnego rodzaju materiałów doskonale nadają się przestronne hale magazynowe. Są one ocieplone i skonstruowane tak, aby ułatwić transport na ich terenie. Rolnictwo również jest segmentem korzystającym z budowy hal stalowych, które zastąpią znane od lat drewniane stodoły. Ułatwiają hodowlę zwierząt, a poza tym nadają się na pakowalnię, przetwórnię lub park maszyn. Dobrym pomysłem wykorzystania hal stalowych jest również zaprojektowanie w nich sklepu samoobsługowego lub biura z kilkoma pomieszczeniami dla pracowników.

Jakie czynności są konieczne do rozpoczęcia budowy hali?

Aby rozpocząć budowę stalowej konstrukcji, wymagane są pewne dokumenty, w szczególności stosowne pozwolenie. Dotyczy ono obiektów, które przekraczają pewne parametry lub mające określone przeznaczenie, np. garaż, warsztat, hale namiotowe lub przemysłowe. Wcześniej należy jednak zaprojektować całość obiektu, aby później odpowiednio rozplanować etapy pracy i uzyskać niższe koszty. Po wykonaniu projektu pozwolenia budowy konstrukcji stalowej warto oszacować wartość inwestycyjną obiektu. Dzięki temu będzie on wznoszony zgodnie z przydzieleniem do określonej grupy. W przypadku stalowych konstrukcji o określonych rozmiarach – są to w pełni funkcjonalne obiekty.

Projektowanie, montaż hal stalowych o różnym przeznaczeniu oraz budowa warsztatów samochodowych ze stalowych elementów prefabrykowanych to główne usługi, które oferuje firma Largo Hale. Wyróżnia się na rynku najwyższą jakością, terminowością, bogatą wiedzą, szeregiem doświadczeń oraz zespołem specjalistów, który daje 100% gwarancji nowoczesnego, optymalnego i sprawdzonego rozwiązania przy zrealizowanej inwestycji.