Rower na sprzedaż
5 lutego 2022

Kategoria:
Inne

Co zrobić z niechcianym rowerem?

Czasami zdarzają się zakupy, które z czasem okazują się zupełnie niepotrzebne. Podobnie jest także w przypadku prezentów. Jeśli masz w swojej piwnicy rower, który stoi i kurzy się już od kilku lat, dobrym pomysłem jest sprzedanie go. W jakich miejscach można oddać taki sprzęt i uzyskać środki finansowe? Ile pieniędzy otrzymasz za nieużywany rower, którego już nie potrzebujesz?

Gdzie oddać niechciany rower? 

Nieużywanego roweru można pozbyć się na kilka sposobów. Czasem najlepszym wyborem jest popytanie wśród rodziny, czy nikt nie planuje zakupu takiego sprzętu. Jeśli tak, być może ta osoba zainteresuje się Twoim rowerem. Wówczas możesz oddać go za darmo lub sprzedać po atrakcyjnej cenie, odciążając swoją piwnicę i zadowalając bliskiego.

Jeśli jednak nikt w Twojej rodzinie nie potrzebuje roweru, najlepszym rozwiązaniem będzie sprzedanie go. Możesz zrobić to bezpośrednio, z wykorzystaniem platform ogłoszeniowych. Istnieje także opcja udania się do lombardu. Jeśli chodzi o skup rowerów, Kraków, Poznań, Warszawa czy Wrocław to miasta, w których można znaleźć wiele punktów oferujących taką możliwość. Wybór odpowiedniego lombardu to kwestia bardzo indywidualna, zależna od tego, w jakim miejscu mieszkasz, a także ile pieniędzy dana firma chce dać za Twój sprzęt. Doskonałym przykładem miejsca oferującego skup rowerów jest Lombard i Kantor w Krakowie. W takim punkcie wycena jest wykonywana w sposób rzetelny, dlatego możesz otrzymać środki adekwatne do dokładnych parametrów swojego roweru.

Ile można dostać za oddanie roweru? 

Skupy rowerów oferują różne ceny, w zależności od modelu i stanu technicznego konkretnego egzemplarza. Wycena jest wykonywana na miejscu, po dokładnym zapoznaniu się z parametrami sprzętu. W profesjonalnych lombardach pracują specjaliści, którzy potrafią odpowiednio wycenić rowery, bez względu na ich typ. Cena to zwykle od kilkuset złotych do nawet kilku tysięcy złotych – w zależności, jak drogie są nowe i używane modele tego typu dostępne na rynku. To spory zastrzyk pieniędzy, szczególnie w sytuacji, gdy rower już od kilku lat stoi nieużywany w Twojej piwnicy i tylko się kurzy. Oddanie go do lombardu pozwala na uzyskanie dodatkowych środków, a jednocześnie uszczęśliwienie osoby, która szuka używanego roweru i rzeczywiście zamierza korzystać z niego regularnie.