Pojemniki siatkowe na zamówienie
31 lipca 2022

Kategoria:
Inne

Co zaliczamy do tzw. pojemników specjalnych?

Siatkowe pojemniki specjalne to pojemniki wykonywane na życzenie klientów. Służą do magazynowania i transportowania towarów. Najczęściej wykorzystywane są na terenie hal, magazynów, centrów logistycznych i dystrybucyjnych. Projektuje się je z uwzględnieniem specyficznych potrzeb zamawiającego – profilu działalności firmy oraz rodzaju składowanego towaru. Nie bez znaczenia są także zastosowane w toku produkcji technologie.

Pojemnik siatkowy na indywidualne zamówienie

Pojemniki specjalne to pojemniki szyte na miarę – klient decyduje o wzorze, rozmiarze i wszystkich istotnych detalach. Pojemniki powstają na podstawie projektu, rysunków technicznych oraz wzorów. Przed wdrożeniem seryjnej produkcji lub wyprodukowaniem określonej ilości wykonuje się prototyp. Klient ma wówczas możliwość dokonania oględzin i w razie potrzeby naniesienia poprawek.

Producent pojemników siatkowych DAJANO do każdego zamówienia podchodzi w sposób indywidualny i dobiera najlepsze dla konkretnego projektu technologie. Pojemniki malowane są proszkowo, co daje wysoką wytrzymałość na czynniki chemiczne i mechaniczne. Powłoka z farb proszkowych stanowi doskonałe zabezpieczenie przed korozją oraz destrukcyjnym oddziaływaniem wilgoci i niskich temperatur. W razie potrzeby elementy metalowe są cynkowane. Firma dysponuje zaawansowanym parkiem maszynowym i doskonale rozwiniętym zapleczem, które umożliwia realizację nawet najbardziej wymagających zleceń. Wszystkie pojemniki odznaczają się doskonałymi parametrami technicznymi i wytrzymałościowymi. Przedsiębiorstwo może pochwalić się certyfikatami, które potwierdzają zgodność oferowanych wyrobów z obowiązującymi normami.

Parametry pojemników specjalnych, czyli kilka słów o projektowaniu

Pojemniki gitterbox służą do przechowywania i transportowania towarów oraz chronią ładunek przed uszkodzeniem. Umieszcza się w nich towar o różnej wielkości i ciężarze – mogą to być artykuły pakowane w pudełkach zbiorczych, materiały sypkie, gabaryty i drobnica. To, jaki typ ładunku będzie składowany w pojemniku, wpływa na zastosowane rozwiązania.

Gitterbox to słowo pochodzące z języka niemieckiego i w dosłownym tłumaczeniu oznacza pudełko z siatki, co doskonale oddaje schemat budowy koszy metalowych. Pojemniki specjalne to najczęściej metalowe kosze z drewnianą lub metalową podłogą. Przy projektowaniu dobiera się rozmiar, kształt, rodzaj ścianek oraz ilość klap. Standardowe skrzyniopalety mają dokładnie określony rozmiar. Jest to 1240 cm długości, 835 cm szerokości oraz 970 cm wysokości. Typowa waga takiego kosza to nie więcej niż 80 kg a maksymalny dopuszczalny ładunek to 1500 kg.

Każda modyfikacja szerokości i długości, a także wysokości pojemnika siatkowego wpływa na jego nośność oraz pojemność. Przy projektowaniu koszy metalowych na zamówienie uwzględnia się jednak specyficzne potrzeby zamawiającego i dostarcza się produkt szyty na miarę, idealnie dostosowany do konkretnych warunków użytkowych oraz rodzaju składowanego towaru.

Zalety pojemników specjalnych

Pojemniki metalowe są niezastąpione w wielu różnych dziedzinach przemysłu, ponieważ znacznie usprawniają procesy logistyczne. Możliwość zamówienia pojemnika na wymiar to także ogromne udogodnienie. Ze względu na mocną konstrukcję kosze metalowe mogą być przeznaczone do składowania dużych i ciężkich ładunków, na przykład części maszyn i urządzeń oraz materiałów sypkich o dużej masie, kruszyw drogowych i materiałów budowlanych.

Dzięki pojemnikom specjalnym możliwa jest optymalna organizacja przestrzeni na terenie hali. Pojemnik na wymiar dostosowane do rodzaju składowanego towaru zajmuje dokładnie tyle miejsca, ile muszą, co jest niezwykle ważne w niewielkich obiektach. Odporność na warunki atmosferyczne daje możliwość użytkowania pojemników także na placach magazynowych i składach budowlanych. Kolejna ważna cecha to możliwość sztaplowania i wygodne klapy, które ułatwiają dostęp do zawartości koszy.