zaklad-pogrzebowy
15 września 2016

Kategoria:
Inne

Co warto wziąć pod uwagę, wybierając zakład pogrzebowy?

Śmierć bliskiej osoby to dramat dla każdego człowieka. Uczuciom smutku i żalu towarzyszy jednak dodatkowe brzemię, związane z organizacją uroczystości pogrzebowych. Zwykle zależy nam na tym, by przebiegały one w godziwy sposób, zgodnie z ostatnią wolą zmarłego. Kluczowym przy organizacji pochówku jest wybranie zakładu pogrzebowego. Jakimi cechami powinien się on odznaczać? O tym piszemy poniżej.

Lokalizacja

Wybrany zakład pogrzebowy powinien posiadać dogodną lokalizację. Dobrze, jeśli jest usytuowany w miejscowości, w której zmarły ma spoczywać. Obsługa zakładu zadba o sprowadzenie zwłok, nawet jeśli znajdują się one w odległości setek kilometrów. Bliskość zakładu i cmentarza, na którym dana osoba ma być pochowana, znacznie ułatwia organizację pogrzebu. Nie musimy martwić się o kwestie logistyczne, a wszystkie sprawy są załatwiane na bieżąco, w sposób komfortowy dla rodziny zmarłego – komentuje przedstawiciel Domu oraz Zakładu Pogrzebowego Szadkowski w Pruszkowie i Piastowie.

Doświadczenie

Fakt czyjejś śmierci często zastaje nas niespodziewanie. Czujemy się bezradnie, a w głowie rozbrzmiewa jedno pytanie – ,,co mam teraz robić”? Wiele osób nie może pogodzić się ze stratą bliskiego, nie jest w stanie jasno myśleć, a co dopiero mówić o organizacji pochówku. Wybierając zakład pogrzebowy warto zwrócić się do fachowców, którzy mają spore doświadczenie w chowaniu zmarłych. Profesjonalna obsługa pogrzebowa odciąży rodzinę zmarłego we wszelkich przygotowaniach. Bierzemy na swoje barki kwestie formalne, tak aby klienci mogli skupić się na tym, co najważniejsze, czyli wspólnej zadumie – informuje ekspert Zakładu Pogrzebowego Szadkowski.

Empatia, czyli zrozumienie

Każdy, kto przeżył osobistą tragedię, wymaga specjalnego podejścia. Pracownicy zakładów pogrzebowych powinni wiedzieć o tym, jak nikt inny. Ważne, aby obsługa zakładu obdarzyła rodzinę zmarłego należytą opieką i wsparciem psychicznym. Klienci nie mogą być traktowani jak petenci w urzędzie. Specyfika branży pogrzebowej, a także zwyczajna ludzka przyzwoitość nakazują, by obdarzyć ich empatią. Zakłady, które nie potrafią zrozumieć tej prostej zasady, trzeba omijać szerokim łukiem – podsumowuje specjalista Zakładu Pogrzebowego Szadkowski.