Biały różaniec w dłoniach
16 kwietnia 2021

Kategoria:
Inne

Co podarować osobie bierzmowanej?

Przyjęcie Sakramentu Bierzmowania, mimo że jest obchodzone mniej uroczyście od przyjęcia Komunii Świętej, stanowi ważne wydarzenie w życiu każdego chrześcijanina. Goście zaproszeni na tę uroczystość często zastanawiają się, co podarować osobie bierzmowanej. Powinien to być upominek, który upamiętni ten ważny dzień i stanie się pamiątką na całe życie. Jakie prezenty będą więc najlepsze na bierzmowanie?

Prezent na bierzmowanie – uniwersalne pomysły

Wbrew pozorom prezenty na bierzmowanie wcale nie muszą być drogie. Uniwersalnym i tanim pomysłem na prezent na bierzmowanie, który nada się zarówno dla dziewczyny, jak i dla chłopaka, będzie Pismo Święte w oprawie ze skóry z grawerem, które bierzmowany może zachować na całe życie a dodatkowo album na zdjęcia z uroczystości. Można także wybrać srebrny lub złoty krzyżyk na łańcuszku, a rzut oka na niego nawet po upływie lat przypomni obdarowanemu dzień bierzmowania. Jeśli chcemy dodatkowo obdarować bierzmowanego czymś praktycznym niezwiązanym bezpośrednio z charakterem uroczystości to zarówno dla dziewczyny i chłopaka sprawdzą się różnego rodzaju artykuły piśmiennicze. Praktyczną pamiątką są grawerowane pióra, z których bierzmowany będzie mógł korzystać na co dzień.

Jaki rodzaj różańca wybrać?

Modlitwa to jedna z najważniejszych czynności kultu religijnego, która jest obecna w różnej formie we wszystkich wyznaniach. Niekiedy pomaga w niej użycie fizycznych narzędzi, takich jak różaniec. Ze względu na jego szczególną rolę w praktykowaniu modlitwy przez wielu wiernych, różaniec stał się wartościowym i wymownym prezentem wręczanym ważnym dla nas osobom. Okazją do tego może być m.in. Chrzest, Pierwsza Komunia Święta, Bierzmowanie, a także Dzień Babci i Dzień Dziadka. Obecnie możemy wybierać spośród dużej liczby ciekawych propozycji, które różnią się od siebie wyglądem, sposobem wykonania i użytymi materiałami. Na co warto zwrócić uwagę podczas zakupu i jaki rodzaj różańca wybrać na poszczególne okazje?

Na co zwrócić uwagę?

Wybierając różaniec powinniśmy przede wszystkim ustalić nasze potrzeby lub potrzeby osoby, której chcemy wręczyć prezent. Warto zwrócić uwagę na estetykę, sposób wykonania, użyte materiały, ale też funkcjonalność a nade wszystko ideę, jaka stała za jego wykonaniem. Proponujemy odpowiedzieć na następujące pytania:

 • Jaka powinna być stylistyka różańca?
 • Czy ma to być klasyczna, niemal surowca forma?
 • A może ciekawa, niespotykana propozycja?
 • Czy różaniec ma być częstym, może codziennym narzędziem modlitwy?
 • A może odświętnym prezentem, pokoleniową pamiątką?
 • Czy ma to być standardowy różaniec o pełnej długości?
 • A może wygodna „dziesiątka”, różaniec na rękę lub do samochodu?
 • Czy paciorki mają być drewniane, szklane, lekkie syntetyczne?
 • A może chcemy wykorzystać niezwykły wygląd srebra i kamieni szlachetnych?
 • Sznurkowy czy z metalowymi łączeniami?
 • A może niestandardowy na elastycznej lince lub na drucie pamięciowym?
 • Wreszcie, jaki ma być wizerunek na łączniku, jaki ma być krzyżyk, komu dedykowany ma być różaniec?

Odpowiedź na te pytania sprawi, że będziemy mogli szybciej dobrać taki różaniec, który spełni wszystkie nasze potrzeby.

Staranne wykonanie to podstawa

Różaniec jest dewocjonalium, który może służyć nam przez wiele lat. Aby jednak tak było, warto wybrać propozycję wykonaną z najwyższą starannością i bazującą na wysokiej jakości materiałach. Jedną z popularnych opcji są różańce wykonane ze srebra, które mogą stać się ciekawym prezentem dla naszych bliskich. Sprawdzą się m.in. podczas Pierwszej Komunii Świętej, Bierzmowania, Ślubu, czy jubileuszu małżeństwa. Doskonale nadają się także na prezent dla mamy, taty, babci, dziadka, żony, męża, chrześniaka i każdego innego członka naszej rodziny.

W naszej ofercie znajdziesz m.in. wyjątkowe różańce dedykowane dla mamy, które bazują na srebrze i perłach słodkowodnych. Dodatkowo na awersie wykonano wizerunek Jezusa Miłosiernego, a na rewersie wygrawerowano dedykację “Z miłością dla Mamy”. Inna propozycja to srebrny różaniec z dedykacją „Pamiątka od Babci” lub “Pamiątka od Dziadka”, który wyróżnia się wysoką jakością, a przy tym posiada odpowiedni certyfikat i hologram. Taki prezent ma dodatkowo ogromny ładunek emocjonalny dla obdarowanego i może stanowić życiowy drogowskaz, który postawili ukochani dziadkowie.

Kolejną propozycją są różańce wykonane z kamieni jubilerskich. Jednym z naszych projektów jest różaniec z agatem indyjskim, który jest wielobarwnym, nadzwyczajnym surowcem, a sam agat zaliczany jest do kamieni biblijnych. Pismo Święte wspomina o nim dwukrotnie, dzięki czemu agat stał się symbolem pokory i dobroci. Nic więc dziwnego, że jest z powodzeniem wykorzystywany do wykonywania akcesoriów religijnych, w tym właśnie różańców. Warto podkreślić, że elementy takie jak łańcuszki, łączenia koralików, medalik i krzyżyk wykonano ze srebra próby 925. Inna propozycja to różaniec z czarnym onyksem, który także jest jednym z kamieni biblijnych, o którym wspomniano w Księdze Rodzaju. Jego doskonały wygląd i świetne komponowanie się ze srebrem sprawia, że różaniec z onyksu jest polecany nie tylko do codziennej modlitwy, ale również jako wartościowy prezent upamiętniający ważne wydarzenia, takie jak chrzest, ślub, bierzmowanie czy jubileusz. Na uwagę zasługuje też różaniec wykonany z lawy wulkanicznej, który jest ciekawą i niespotykaną propozycją stworzoną dla wymagających odbiorców.

Przeznaczenie różańca a jego forma

Kolejnym bardzo ważnym czynnikiem, który powinniśmy wziąć pod uwagę w czasie dokonywania zakupu jest przeznaczenie różańca. Jedną z opcji są różańce na rękę, które sprawdzą się w przypadku osób szczególnie często praktykujących modlitwę różańcową. Z myślą o Państwa potrzebach przygotowaliśmy różaniec w formie bransoletki wykonanej z bursztynu z Morza Bałtyckiego. Jego cechy szczególe to oryginalna stylistyka, która czyni z niego prawdziwe rękodzieło i wyjątkowy krzyżyk, w którym zatopiono drobinki ziemi z Jerozolimy, miejsca drogi krzyżowej Pana Jezusa. Bransoletka posiada regulowaną długość i jest elegancko zapakowana.

Kolejną opcją są różańce do samochodu, które są wyrazem ufności, że Bóg, nasi patroni i Anioł Stróż otaczają nas swoją opieką w czasie krótkich i długich podróży. Specjalna, wygodna forma umożliwia zamocowanie różańca na lusterku, a umieszczony w łączniku wizerunek ulubionych świętych sprawia, że czujemy się bezpieczniej. Jedną ze szczególnie polecanych propozycji jest różaniec samochodowy związany ze św. Antonii z Padwy, w którym zatopiono skrawek materiału ex sepulchrum: „położony na grobie” św. Antoniego.