4 lutego 2022

Kategoria:
Inne

Co można przenosić w plastikowych skrzynkach transportowych?

Plastikowe skrzynki transportowe są wykorzystywane do przewożenia różnorodnych wyrobów przemysłowych oraz produktów spożywczych, takich jak np. ubrania czy pieczywo. Parametry poszczególnych pojemników zmieniają się zatem w zależności od tego, co powinno się w nich znajdować. Jakie materiały dokładnie przechowuje się w określonych rodzajach „opakowań”?

Opisywane „zbiorniki” znajdują zastosowanie zarówno w prężnie działających zakładach, jak i prywatnych domach. W pierwszym przypadku, pojemniki wykorzystuje się do przewożenia czy składowania rozmaitych towarów, a w drugim – do porządkowania i przechowywania rzeczy, które nie są potrzebne na co dzień, np. narzędzi, kosmetyków do samochodu lub przetworów. Należy jednak zaznaczyć, że plastikowe skrzynki transportowe są zwykle używane przez różne firmy, np. cukiernie czy producentów odzieży. Co dokładnie znajduje się w takich zbiornikach?

Zastosowanie plastikowych skrzynek transportowych 

Pojemniki muszą spełniać szereg wymagań i posiadać stosowne atesty, by zostać dopuszczone do kontaktu z żywnością – materiały, które wykorzystuje się do produkcji opakowań, nie mogą bowiem wchodzić w reakcje z podobnym ładunkiem. Jak informuje firma Uniforte, plastikowe skrzynki transportowe mogą być używane do przechowywania takich produktów, jak m.in.:

  • konserwy i inne „dania gotowe”,
  • pieczywo i wyroby cukiernicze,
  • mięso, jego przetwory i ryby,
  • grzyby, warzywa oraz owoce,
  • ryż, kasza czy makarony,
  • produkty „roślinne”,
  • mleko, nabiał, jajka.

Zbiorniki stosuje się więc do składowania oraz przenoszenia różnorodnych rodzajów żywności, o ile mają odpowiednie atesty. Jeżeli jednak planuje się przechowywać w nich inne rzeczy, np. wyroby przemysłowe, należy zwrócić uwagę, czy plastikowe skrzynki są należycie solidne. Aby zbiornik wytrzymał ciężar przykładowych śrub, musi zostać właściwie „wzmocniony”, a także odporny na uszkodzenia. W przypadku, kiedy pojemnik spełnia takie wymagania, wykorzystuje się go np. do przemieszczania części samochodowych, artykułów technicznych i wielu innych.

Rodzaje plastikowych skrzynek transportowych 

Wspomniane opakowania dzielą się nie tylko na „modele” z atestami umożliwiającymi kontakt z żywnością i te, które ich nie mają – wskazuje się też np. modele przeźroczyste oraz „matowe”. Plastikowe skrzynki transportowe różnią się od siebie także kolorami, wymiarami i budową. Niektóre pojemniki są wyposażone w okno inspekcyjne, pozwalające zobaczyć, co znajduje się w środku, a inne tworzy kratka, dzięki czemu ładunek jest m.in. widoczny ze wszystkich stron.