nagrzewnica
3 kwietnia 2018

Kategoria:
Inne

Charakterystyka nagrzewnic olejowych

Chcesz przygotować do zimy pomieszczenia, w których normalna wentylacja jest utrudniona? Teraz to nie problem. Można zastosować ogrzewnice olejowe. To sprzęty, które służą do ogrzewania oraz osuszania budynków. Czym się charakteryzują? Gdzie można je wykorzystywać? Czy warto z nich korzystać? Zaraz wszystkiego się dowiemy.

 Nagrzewnice olejowe – podstawowe informacje

Nagrzewnice olejowe są urządzeniami przeznaczonymi do dostarczania ciepła wszędzie tam, gdzie nie można w inny sposób nagrzać budynku albo panują niesprzyjające warunki klimatyczne. Nowoczesne nagrzewnice mają wykonane ze stali nierdzewnej komory spalania oraz prosty dostęp do wymiennika ciepła, który pozwala stosować różne palniki. Jakie paliwo nadaje się do wykorzystania w nagrzewnicach olejowych? Może to być nie tylko olej opałowy, ale również gaz ziemny czy LPG.

Nagrzewnice olejowe mogą być wyposażone w specjalną belkę z otworami dla wózka widłowego. To zdecydowanie ułatwia ich przenoszenie i transport w miejsce, w którym chcemy je wykorzystywać. Specjalne, zamykana obudowa chroni urządzenia przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Sterowanie płomieniem jest automatyczne, a przed przegrzaniem chronią zabezpieczenia oraz ogranicznik temperaturowy.

Zastosowanie nagrzewnic olejowych

Nagrzewnice olejowe można z powodzeniem wykorzystywać w wielu miejscach, a przede wszystkim w budownictwie do osuszania i nagrzewania budynków w czasie zimy. Mają także zastosowanie w przemyśle, ponieważ mogą ogrzewać hale, warsztaty i magazyny. Są również często wykorzystywane do dostarczania ciepła w dużych namiotach.

Nie wiesz, jak wybrać odpowiedni model urządzenia? Skorzystaj z porad fachowych doradców z firm zajmujących się klimatyzacją i wentylacją. Nasz rozmówca, właściciel firmy Elite THERMO ze Szczecina, podpowiada:

Niektóre modele mają szczególne przeznaczenie do ogrzewania hal wystawowych, sportowych i namiotów. Korzystaj z usług sprawdzonych zakładów, które poza dostarczeniem wysokiej klasy urządzeń, zajmą się także ich montażem oraz serwisem gwarancyjnym i pogwarancyjnym.

Zalety nagrzewnic olejowych

Dlaczego warto wykorzystywać nagrzewnice olejowe? Wykazują się szeregiem zalet, pośród których należy wymienić:

  • W 100 procentach suche, czyste ciepło,
  • Dużą wymianę powietrza,
  • Odporną na wysokie temperatury komorę spalania (nawet do 850 stopni Celsjusza!),
  • Wydajność wydajnika ciepła (na poziomie 92 procent),
  • Obecność dmuchawy wysokociśnieniowej, która umożliwia efektywne rozprowadzanie ciepła,
  • Dużą moc,
  • Łatwość i bezpieczeństwo ustawiania oraz przemieszczania,
  • Centralne sterowanie urządzeniem.