31 października 2017

Kategoria:
Inne

Charakterystyka liter frezowanych

Litery frezowane cieszą się bardzo dużą popularnością wśród przedsiębiorców działających w najrozmaitszych branżach – zauważa nasz rozmówca z wrocławskiej Pracowni Reklamy Wizualnej K.O.T. Bardzo często litery frezowane wybierane są zamiast szyldów w prywatnych placówkach medycznych, bankach czy kancelariach prawnych.

Frezowanie – gwarancja precyzji

Sięgając po litery wykonane tą techniką jesteśmy w stanie w prosty sposób uzyskać intrygujący efekt 3D. Obróbka profesjonalnymi frezarkami CNC pozwala na niezwykle precyzyjne wycinanie szczegółów, dlatego ta metoda sprawdza się doskonale w przypadku bardziej skomplikowanych czcionek szeryfowych. W rezultacie otrzymujemy elegancki i czytelny napis, nawet jeśli litery posiadają fantazyjne zdobienia i detale.

Twarde PCV – gwarancja trwałości

Jak wspomnieliśmy już we wstępie, litery wykorzystywane w reklamie zewnętrznej muszą być niezwykle trwałe. Wynika to z faktu, że są stale na rażone na oddziaływanie zmiennych warunków atmosferycznych, w tym deszczu, śniegu i wiatru. Dla takiej formy reklamy zagrożeniem jest też ekspozycja na słońce, dlatego tak ważne jest, by wybierać materiały, których kolory nie blakną pod wpływem promieniowania UV.

Wysoką odporność na wilgoć, mróz, silny wiatr i ostre słońce wykazuje twarde PCV. Tworzywo skutecznie opiera się uszkodzeniom mechanicznym i nie jest podatne na korozję. Lakierowanie natryskowe, jakiemu poddaje się litery frezowane, nie tylko pozwala nadać im dowolny kolor, ale dodatkowo skutecznie zapobiega płowieniu pod wpływem światła słonecznego.

Dyskretne i solidne mocowanie liter

Niezwykle istotna jest nie tylko jakość samych liter frezowanych, ale także sposobu mocowania ich do ściany. Aby litery trzymały się solidnie, a jednocześnie na tyle dyskretnie, by nie zaburzać efektu estetycznego, stosuje się jedno z dwóch rozwiązań – listwy lakierowane na kolor podłoża lub pręty aluminiowe.

Litery frezowane to tylko jedna z wielu możliwości przygotowania atrakcyjnej reklamy zewnętrznej. Ciekawą alternatywę stanowią litery blokowe, które można podświetlać również od wewnątrz. Inną opcją jest wybór szyldu, np. w postaci podświetlanego kasetonu o dowolnym kształcie i zdobionego grafiką z logo firmy. Doskonałym uzupełnieniem wizerunku firmy jest korzystanie z tablic i tabliczek informacyjnych, które pozwolą klientom w łatwy sposób dokładnie zlokalizować Twoje biuro w budynku.