30 maja 2017

Kategoria:
Inne

Charakterystyka idealnych pudeł do wykorzystania w trakcie przeprowadzki

Przeprowadzka to dość skomplikowane i wyczerpujące zadanie, wymagające od nas sporych umiejętności organizacyjnych. Jedną z najważniejszych kwestii jest dobranie odpowiednich pudeł, w które pomieścimy większość naszych rzeczy. Czym powinny się one charakteryzować?

Pudła do przeprowadzki – nowe, czy używane?

Bardzo powszechną praktyką jest używanie w czasie przeprowadzek używanych pudeł kartonowych, które można uzyskać w praktycznie każdym sklepie tuż po przyjęciu towaru. Ich ogromną zaletą jest fakt, że są darmowe i możemy uzyskać praktycznie dowolną ich ilość – właściciele sklepu nie żądają za nie żadnej opłaty, gdyż i tak pudła, których nie oddadzą, zostaną wyrzucone wraz z innymi śmieciami. Problem jednak w tym, że pudła takie mogą nosić ślady zużycia, np. zgniecenia, oberwania… Z tak uszkodzonymi pudłami powinniśmy obchodzić się bardzo ostrożnie, gdyż nie ma pewności jak zachowają się w czasie transportu i czy nie rozlecą się po drodze lub w inny sposób zaszkodzą przedmiotom, które w nich umieściliśmy. Może się również zdarzyć, że pudełka mogą być zabrudzone, o czym przekonamy się dopiero po ich rozpakowaniu. Alternatywą do używanych pudeł są pudła nowe, kupione specjalnie na okoliczność przeprowadzki. Szeroki ich wybór znajdziemy m.in. w ofercie Wytwórni Opakowań Kartonowych. Jest to co prawda droższe rozwiązanie, jednak jednocześnie dające pewność, że pudła odznaczają się najwyższą wytrzymałością i są bezpieczne w użyciu – pod warunkiem oczywiście, że będziemy używać ich zgodnie z ich przeznaczeniem i zastosujemy się do kilku zasad pakowania.

Jak spakować rzeczy do pudeł?

Istnieje kilka reguł, które warto mieć na uwadze podczas pakowania rzeczy do przeprowadzki. Po pierwsze: używamy pudeł o wielkości adekwatnej do ciężaru zawartości. Chodzi o to, by ciężkie przedmioty, takie jak książki pakować do pudeł małych, w większych zaś umieszczać rzeczy lżejsze, np. pościel czy ubrania. Należy brać pod uwagę, że karton ma ograniczenia co do wytrzymałości na ciężary – jeśli duże pudło wypełnimy dużymi ciężarami, na pewno się ono odkształci i zniszczy. Ponadto ułatwimy sobie w ten sposób noszenie już spakowanych pudeł. Duże sprzęty, np. telewizor umieszczamy w fabrycznych pudłach – są doskonale dopasowane do wymiarów urządzenia i zabezpieczą je przed uszkodzeniami. Dla delikatnych rzeczy takich jak naczynia czy eleganckie ubrania warto wybrać specjalne pudełka, wyposażone w przegrody lub – w przypadku eleganckich i podatnych na wygniecenie ubrań – w wieszak.