Rękawy foliowe
3 lutego 2022

Kategoria:
Inne

Charakterystyka i zastosowanie rękawów foliowych

Podczas pakowania różnych towarów konieczne jest użycie określonych materiałów. To właśnie one wpływają na bezpieczeństwo ładunku w trakcie transportu czy składowania. Wśród takich materiałów można wyróżnić m.in. rękawy foliowe o określonej budowie. Gdzie znajdują zastosowanie podobne produkty? Czym dokładnie się charakteryzują i dlaczego warto je stosować?

Charakterystyka rękawów foliowych 

Rękawy foliowe są wykorzystywane ze specjalnej folii termokurczliwej, zazwyczaj polietylenowej. Na rynku znaleźć można także produkty stworzone z użyciem biodegradowalnych materiałów. Mają charakterystyczny kształt – po dwóch stronach znajdują się otwory, zamykane szczelnie dopiero po umieszczeniu produktu wewnątrz rękawa.

Najważniejsze cechy rękawów foliowych to:

  • chronienie towarów przed wilgocią i zabrudzeniami,
  • ochrona przed uszkodzeniami mechanicznymi,
  • możliwość dopasowania folii do kształtu dowolnego produktu,
  • możliwość naniesienia nadruków,
  • dość duża wytrzymałość,
  • dostępność w różnych rozmiarach,
  • widoczność towaru przez opakowanie,
  • dostępność w wersjach kolorowych czy z dodatkowymi udogodnieniami.

Wysokiej jakości rękawy foliowe znajdziesz m.in. w ofercie producenta opakowań Folbur z Bielska. Alternatywą dla takich produktów są także półrękawy foliowe, przecięte wzdłuż krawędzi bocznej. One również mają szerokie zastosowanie w wielu branżach.

Gdzie stosuje się rękawy foliowe? 

Rękawy foliowe są powszechnie wykorzystywane w wielu branżach. Najczęściej stosuje się je do pakowania wyrobów produkowanych w danym miejscu. Z rękawów powstają także worki. To doskonałe rozwiązanie w sytuacji, gdy chcesz zabezpieczyć towar umieszczony na palecie czy zebrać wiele drobnych produktów, takich jak np. butelki, znicze czy puszki. W rękawach foliowych można umieścić zarówno wyroby ze szkła, jak i tworzyw sztucznych, drewna czy nawet metalu. Powszechnie pakuje się w nie elementy dostępne w marketach budowlanych, a także produkty spożywcze, również te sypkie.

Rękawy foliowe są stosowane także w automatach czy maszynach produkujących reklamówki. To swego rodzaju półprodukt, wykorzystywany w różnych firmach, które tworzą z niego docelowe wyroby lub stosują do pakowania wytwarzanych towarów. Rękawy foliowe są dostępne także w wersji z zakładkami, dlatego każdy  przedsiębiorca ma możliwość wybrania odpowiedniego wariantu do swoich potrzeb.