hotel
14 kwietnia 2018

Kategoria:
Inne

Charakterystyka hotelu pracowniczego

Wyjazdy służbowe to specyficzna forma podróżowania. Tutaj nie liczy się komfort, ale przede wszystkim niska cena i warunki sprzyjające odpoczynkowi po dniu pracy. Z myślą o oferowaniu taniego noclegu pracownikom przyjeżdżającym na okres realizacji danego zadania stworzono hotele pracownicze. Czym wyróżniają się tego typu obiekty? Oto charakterystyka hotelu pracowniczego.

Dla kogo przeznaczony jest hotel pracowniczy?

Nazwa „hotele pracownicze” mówi wiele, ale nie ujawnia wszystkiego. Dopowiedzmy więc, do kogo jest kierowana oferta tego typu obiektów. Po odpowiedź poszliśmy do źródła, jakim jest Hotel Pracowniczy Cezamet w Poznaniu:

W pierwszej kolejności hotele pracownicze mają służyć zorganizowanym grupom pracowników. Im więcej osób, tym większych oszczędności szukają ich przełożeni, dlatego raczej nie kierują oni swoich pracowników do obiektów o wysokim standardzie. Do takich licznych grup zaliczają się na przykład ekipy budowlane i remontowe, pracownicy sezonowi, przedstawiciele handlowi, reprezentanci firm na targach branżowych czy pracownicy odbywający podróż służbową np. na spotkanie z klientem.

Nie oznacza to jednak, że hotel pracowniczy jest otwarty wyłącznie dla gości podróżujących w związku z obowiązkami zawodowymi. Dobre hotele pracownicze są przeznaczone dla wszystkich osób, które chcą znaleźć tani nocleg w przyzwoitych warunkach. Mogą to być osoby prywatne lub większe grupy, np. studentów, którzy chcą zminimalizować koszty wyjazdu.

Czym charakteryzuje się dobry hotel pracowniczy?

Najważniejszym wyróżnikiem dobrego hotelu pracowniczego jest niewygórowana cena przy zachowaniu akceptowalnego standardu. W takim obiekcie dostępne są nie tylko kwatery wieloosobowe, ale też przystępne cenowo pokoje jedno- i dwuosobowe. Pokoje są umeblowane i znajduje się w nich wszystko, czego potrzeba, aby solidnie wypocząć po dniu pełnym wrażeń. Oprócz podstawowego umeblowania w pokojach można znaleźć takie udogodnienia, jak np. czajnik elektryczny czy telewizor.

Hotel pracowniczy ma oferować tanie nocowanie. Koszty podróżowania maleją jeszcze bardziej, gdy zdecydujemy się na pokój z aneksem kuchennym. Dzięki temu nie jesteśmy zależni od jedzenia na mieście i posiłki kosztują dokładnie tyle samo, co w domu. Alternatywą jest restauracja przy hotelu pracowniczym, która pod względem oferty jest dostosowana do oczekiwań gości – dania są smaczne i niedrogie, a porcje obfite.

Trzeba zaznaczyć, że niska cena hotelu pracowniczego nie oznacza, że standard będzie odpychający. Hotel pracowniczy oferuje tanie, ale czyste i porządne miejsce do spania, w którym nie trzeba się obawiać o higienę. Brak luksusów nie przekreśla przecież udanego wyjazdu – pieniądze zaoszczędzone na noclegu można wydać na więcej rozrywek!